تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

بعیدی نژاد: اختلاف نظر در کاخ سفید جدی است | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

سفیر ایران در لندن وجود اختلاف نظر در کاخ سفید را جدی دانست.

به گزارش اردکان گویا، حمید بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به برخی اخبار از منابع آمریکایی به نقل از چندین مقام آمریکایی که به جلسات که ترامپ با مقامات ارشد برگزار کرده است نوشت: این منابع گزارش کرده‌اند که ترامپ به پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع دستور داده است که سیاست فشار بر ایران نباید آمریکا را وارد جنگ با ایران کند.

سفیر کشورمان در پاسخ به یکی از کاربران اینستاگرام مبنی بر اینکه شایعه اختلاف نظر در کاخ سفید به ویژه بر سر جان بولتون چقدر صحت دارد؟ گفت: وجود اختلاف نظر جدی است.
انتهای پیام

ادامه مطلب...

رانت آرد دولتی همچنان باقی است | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت‌های متفاوت به بخش‌های مختلف تولید نان گفت که رانت ایجاد شده به دلیل این تفاوت قیمت، دغدغه کل صنعت نان کشور است.

علیرضا مروت پور در گفت‌وگو با اردکان گویا، با بیان اینکه تفاوت قیمت آرد باعث ایجاد رانت می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت نتوانسته برای اقشار آسیب‌پذیر کشور فکری کند که نان ارزان قیمت دریافت کنند، همیشه تفاوت قیمت آرد حفظ شده است.

وی با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت‌های متفاوت به بخش‌های مختلف نان تولید شده به روش سنتی و صنعتی، اظهار کرد: در این میان سودجویانی هستند که سهمیه آرد خود را با قیمت کم‌تر از قیمت بازار آزاد عرضه می‌کنند. بنابراین عده‌ای آرد مورد نیاز خود را با قیمت ارزان‌تر تهیه می‌کنند و عده دیگری نیز دغدغه تولید را کنار می‌گذارند.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشین ایران با بیان اینکه خط شروع‌های متفاوت برای یک مسابقه باعث ایجاد رانت و فساد می‌شود، تصریح کرد: برای تعیین قیمت نان دولت‌ها باید به فکر قشر آسیب‌پذیر باشند؛ چرا باید افرادی در مناطق محروم نان را به همان قیمتی بخرند که خانواده‌هایی در بهترین مناطق تهران نان را با همان نرخ تهیه می‌کنند؟!

به گزارش اردکان گویا، اسفند ماه سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی یارانه آرد صنعت را حذف کرده و منابع حاصل از آن را به خرید تضمینی گندم اختصاص دادند. اما بخش‌های دیگر تولید نان از جمله تولیدکنندگان نان با روش صنعتی هنوز یارانه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

انتقادها از شبکه ملی اطلاعات متوجه کدام سازمان است؟ | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

انتقاد به روند تکمیل شبکه ملی اطلاعات در حالی متوجه مسوولان ارتباطی کشور شده که به اعتقاد آن‌ها، تمامی این وظایف صرفا برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و البته این وزارتخانه در بخش زیرساخت به دستاوردهای خوبی رسیده است.

به گزارش اردکان گویا، شبکه ملی اطلاعات را می‌توان به نوعی یکی از شناسنامه‌های کاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر گرفت. این پروژه چندین بار و در دوره‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و حتی اسماً راه‌اندازی شد اما نتوانست آنچه را که مد نظر مسؤولان بود، کاملاً به نمایش بگذارد. در نهایت در دوره وزارت محمود واعظی -وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات- بود که شبکه ملی اطلاعات بار دیگر و این بار به صورت رسمی راه‌اندازی شد تا یکی از اهداف حوزه ارتباطی را جامه‌ی عمل بپوشاند.

به گفته‌ی مسؤولان این حوزه، شبکه ملی اطلاعات شامل سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا می‌شود که مسؤولیت تکمیل هر یک از این لایه‌ها را بخش‌های مختلف بر عهده دارند. همان‌طور که حمید فتاحی -رییس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت- معتقد است: مطابق سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات مصوب شورای عالی فضای مجازی در بخش زیرساخت، بیشتر وظایفی که بر عهده وزارت ارتباطات بوده انجام پذیرفته است.

لایه‌های شبکه ملی اطلاعات مربوط به کدام دستگاه است؟

زیرساخت شبکه ملی اطلاعات شامل تجهیزات فنی از جمله روتر، سوئیچ، فیبر نوری و لایه امنیت می‌شود که تأمین آن برعهده وزارت ارتباطات است، خدمات این شبکه که روی زیرساخت جاری می‌شود، شامل پیام‌رسان‌ها، نقشه، موتور جست‌وجو، ایمیل است و لایه‌ی محتوا هم بر عهده‌ی بخش‌های مختلف است و تقریباً تمامی دستگاه‌ها را درگیر می‌کند. بنابراین اگرچه بخش زیرساختی و اساس شبکه ملی اطلاعات باید توسط وزارت ارتباطات تأمین شود، اما درنهایت تکمیل شبکه ملی اطلاعات همکاری بخش‌های مختلف را می‌طلبد.

از طرفی، از زمانی که موضوع شبکه ملی اطلاعات مطرح شده، یکی از نگرانی‌هایی که کاربران اینترنت را درگیر کرده، محدود شدن دسترسی آن‌ها به اینترنت بین‌المللی بوده، هرچند در پاسخ به این نگرانی همواره مسؤولان پاسخ دادند که  هدف استفاده از شبکه ملی اطلاعات افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به اینترنت با محتوای داخلی است و راه‌اندازی این شبکه، محدودیتی به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن کاربر نهایی اصلاً احساس نمی‌کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می‌کند.

البته استفاده از شبکه ملی اطلاعات مزیت‌هایی داشته که از آن جمله می‌توان به افزایش کیفیت و کاهش نرخ استفاده از اینترنت داخلی در مقایسه با اینترنت خارجی اشاره کرد و از آنجایی که بخش اعظمی از استفاده کاربران اینترنتی مشاهده و دانلود فایل‌های ویدئویی ا ست که با استفاده از شبکه ملی این بخش هم با کیفیت و سرعت بهتری ارائه می‌شود و افزایش استفاده کاربران از اینترنت ملی را هم در پی داشته است.

تمام وظایف شبکه ملی اطلاعات برعهده وزارت ارتباطات نیست

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اخیراً درباره‌ی روند تکمیل شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در سال ۱۳۹۴ مقام معظم رهبری شبکه ملی اطلاعات را در سه لایه دسته‌بندی و مشخص کردند چه دستگاه‌هایی در لایحه خدمات و محتوا مسئول هستند،؛ لایه زیرساخت، لایه خدمات و لایه محتوا. تاکنون اسناد مربوط به بخش زیرساخت این شبکه در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده و حکم قانون دارد. دستاوردها و چارچوب‌هایی که وزارت ارتباطات باید به آن‌ها دست یابد، مشخص شده است.

وی با ارائه گزارشی از دستاوردهای وزارتخانه در حوزه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، اظهار کرد: باید گزارش دستگاه‌های مسئول در این زمینه نیز ارائه شود تا مشخص شود این دستگاه‌ها در لایه خدمات و محتوا چه اقداماتی انجام داده‌اند و بتوان برآورد کلی از توسعه شبکه اطلاعات داشت.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای دوره وزارت، برنامه‌ای داده بود که ظرف دو سال سند تدوین الزامات شبکه ملی اطلاعات محقق و اهداف آن اجرایی خواهد شود. گزارش کلی حاکی از این است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۸۰ درصد اهداف سند تدوین الزامات شبکه ملی اطلاعات دست یافته است، البته برای اجرای شبکه ملی اطلاعات باید اقدامات لازم در هر سه لایه انجام شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه تمام وظایف مربوط به شبکه ملی اطلاعات برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، تصریح کرد: بخش زیرساخت برعهده ماست و ما بر اساس سند مدون شورای عالی فضای مجازی به دستاوردهای خوبی رسیدیم. وزارت ارتباطات برای مقابله با تهدیدات آمریکا از یک سال پیش در مرکز ملی فضای مجازی کارگروهی تشکیل داد و انواع سناریوها، تهدیدات و تحریم‌ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم اتخاذ شد.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که بلوغ شبکه ملی اطلاعات هیچ‌وقت تمام نمی‌شود، زیرا محتوا و ایده‌های خدمت‌رسانی به مردم هیچ‌وقت تمام نخواهد شد و در نهایت همان‌طور که شبکه ملی و دسترسی آزاد به اطلاعات به شبکه آمده‌اند، سایر دستگاه‌ها نیز باید خدمات خود را به شبکه وارد کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

تامینِ سختِ تجهیزات پزشکی و تحریم‌هایی که دور زده می‌شوند | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر کمبود و گرانی برخی تجهیزات و ملزومات پزشکی، مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، اعلام کرد که شرایط تامین تجهیزات پزشکی در شرایط تحریم دشوار است، اما لحظه به لحظه بازار را پایش کرده و در هر موردی که احساس شود ذخایر استراتژیک‌مان کاهش یافته، بلافاصله اقدام می‌کنیم تا فرآیندهای درمانی متوقف نشود.

مهندس سیدحسین صفوی در گفت‌وگو با اردکان گویا، با اشاره به وضعیت تامین و دپوی تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور با توجه به شرایط تحریم، گفت: تامین ملزومات مصرفی در شرایط تحریم سخت است.

تحریم نبودن دارو و تجهیزات، دروغ است

وی تاکید کرد: اینکه اعلام می‌کنند دارو و تجهیزات پزشکی که کالاهای سلامت‌محور هستند، شامل تحریم‌ها نمی‌شوند، دروغ است. به هر حال تامین تجهیزات پزشکی و انتقال پول خرید آن‌ها به کمپانی‌های تولیدکننده و تهیه مواد اولیه کار دشواری است. البته این موضوع برای ما تازگی ندارد و در دوره‌ها و سال‌های گذشته هم که با تحریم مواجه بودیم، وضعیت به همین منوال بوده است. بنابراین ما پیش‌بینی کرده بودیم که با آغاز تحریم‌ها شرایط برایمان دشوارتر می‌شود.

تکذیب افزایش قیمت و کمبود “باتری قلب”

وی افزود: بر همین اساس تمهید ما این بود که کالاها به نحوی تامین شود که نگرانی بابت کمبود آن‌ها نداشته باشیم. به عنوان مثال در زمینه باتری قلب که خبر کمبود و گرانی آن چند روز قبل منتشر شد، به شدت تکذیب می‌شود. ما به هیچ عنوان چنین چیزی نداریم که باتری قلب از ۴۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته باشد؛ چراکه تامین ارز این تجهیزات و ملزومات در اسفند ماه انجام شد و کالا اوایل امسال ترخیص شده است و در حال تامین است. برای مراکز دولتی و خصوصی به صورت مرتب تامین انجام می‌شود.

چرا بیماران نیازمند ملزومات پزشکی در صف قرار می‌گیرند؟

صفوی با اشاره به در صف قرار گرفتن بیماران برای تامین و استفاده از تجهیزات و ملزومات پزشکی، گفت: در همه جای دنیا به این صورت است که کالایی که تحت پوشش بیمه است و دولت آن را پوشش می‌دهد، بیماران با توجه به فوریت و وضعیت‌شان در صف قرار می‌گیرند و به مرور زمان ملزومات مورد نیازشان تامین می‌شود و با همان نرخ مصوبی که از سوی وزارت بهداشت مشخص شده، برای بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وضعیت قیمت‌ تجهیزات پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر کمبود و افزایش قیمتی در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی چون باتری قلب نداریم، ‌درباره نحوه قیمت‌گذاری‌ها و نظارت بر اعمال آن‌ها، اظهار کرد: با توجه به مصوبه‌ای که هیات دولت در سال ۱۳۹۳ تصویب کرد، اختیار قیمت‌گذاری در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی به وزارت بهداشت داده شد. بنابراین در حال حاضر حدود ۷۰ هزار تجهیزات و ملزومات پزشکی که واجد قیمت هستند، بر روی خروجی سایت اداره‌کل تجهیزات قرار دارند و مراکز درمانی آن‌ها را با همین قیمت تعیین‌شده، تهیه می‌کنند.

صفوی با بیان اینکه در عین حال ما در سطح بازار نظارت‌هایمان را انجام می‌دهیم، ادامه داد: از آنجایی که استفاده‌کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز بیمارستانی هستند و ما برای تهیه ملزومات پزشکی چیزی به عنوان ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان را نداریم، بنابراین یک دایره بسته‌ای در تهیه و استفاده از تجهیزات و ملزومات پزشکی وجود دارد که کاملا مورد نظارت قرار می‌گیرد و تخلفات هم در این زمینه بسیار کم است.

کیفیت؛ خط قرمز وزارت بهداشت

وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به بحث کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی و احتمال کاهش کیفیت آن‌ها در شرایط تحریم به‌ویژه در حوزه‌هایی مانند دندان‌پزشکی یا ارتوپدی، گفت: کیفیت خط قرمز ما بوده و وزارت بهداشت مسئول حفظ سلامت مردم است. بر همین اساس برای اینکه یک کالای پزشکی به بازار عرضه شود، نهایت دقت را انجام می‌دهیم و استانداردهایی که رعایت می‌کنیم، بر اساس استانداردهای بین‌المللی است. اگر هم بخواهیم به ورود کالای پزشکی به کشور مجوز دهیم، حتما باید از کیفیت آن مطمئن باشیم. آن دسته از کالاهایی هم که در داخل کشور تولید می‌شوند، هم بر مواد اولیه و هم بر خط تولید آن‌ها نظارت می‌کنیم. بنابراین به هیچ‌عنوان مساله اُفت کیفی در حوزه تجهیزات پزشکی اتفاق نمی‌افتد.

صفوی تاکید کرد: به هر حال تحریم‌ها وضعیت دشواری را برای تامین تجهیزات پزشکی ایجاد کرده است. ما در این وضعیت باید توزیع‌ و مصرف‌مان را مدیریت کنیم تا به مشکلی برنخوریم. در حال حاضر کمبود خاصی در حوزه تجهیزات پزشکی نداریم. در این زمینه تیمی را تعیین کرده‌ایم که لحظه به لحظه بازار، وضعیت واردات و ترخیص‌مان را پایش می‌کنند. در هر موردی که احساس شود، ذخایر استراتژیک‌مان کاهش یافته و یا ممکن است در مواردی در بحث‌های انتقال پول احساس کنیم که کالایی در بازار نیست، بلافاصله اقدام می‌کنیم تا فرآیندهای درمان متوقف نشوند. باید توجه کرد که ذخایر استراتژیک ما به صورت سه ماهه در نظر گرفته می‌شود و برای برخی کالاهای مهم بیش از این هم پیش‌بینی کرده‌ایم.

تغییر هدف‌گذاری صادراتی‌ تجهیزات پزشکی

صادرکنندگان تحریم‌ها را دور می‌زنند

وی در ادامه صحبت‌هایش درباره هدف‌گذاری صادرات ۲۴۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی که در دوره قبلی مطرح شد و وضعیت دستیابی به این هدف با توجه به شرایط تحریم، ‌گفت: تحریم‌ها وضعیت را سخت می‌کند. زمانیکه این هدف‌گذاری انجام شد، ‌شرایط سیاسی به گونه دیگری بود، اما در حال حاضر کار صادرکنندگان ما بسیار دشوار است. بنابراین با توجه به شرایط فعلی مجددا باید دید که صادرات ما تا چه حد می‌تواند موفق باشد. کیفیت کالاهای پزشکی تولید داخل ما باید به حدی باشد که در بازارهای بین‌المللی قابل عرضه باشند که البته بخشی از آن‌ها در حال حاضر هم به بازارهای جهانی عرضه می‌شود که البته این اتفاق با دور زدن تحریم‌ها انجام می‌شود. در عین حال تمام تلاش تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما این است که برای کشور درآمد ارزی ایجاد کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

آمریکا به دنبال گرفتن حق حیات و آرامش از ملت ایران است | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا به دنبال گرفتن حق حیات و آرامش از ملت ایران است، گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند بر سر توان دفاعی و علمی ایران مذاکره کرده و ما را وابسته صرف کنند. قطعا هیچ ایرانی این را نمی‌پذیرد.

شهروز برزگر در گفت‌وگو با اردکان گویا، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام و تشریح دلایل عدم مذاکره با آمریکا گفت:  آمریکا می‌خواهد بر سر توان دفاعی‌ ما مذاکره کند می گوید شما موشک نداشته باشید تا نتوانیم از خودمان دفاع کنیم آن وقت هر وقت که اراده کردند ما را بزنند. قطعا این مذاکره و گفت‌وگو قابل قبول نیست. هدف آمریکا گرفتن حق حیات مردم ایرانی است این‌که 80 میلیون ایرانی در آرامش زندگی نکنند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تاریخ پر از کودتاها و اقدامات آمریکایی‌ها علیه مردم ایران است آنها می‌خواهند که ایران وجود نداشته باشد آنها با فرهنگ، تمدن و قدرت ایران مخالف بودند. امروز که اسلام هم به توان و باورهای ایران اضافه شده و با یک ایدئولوژی حکومت اسلامی را تشکیل داده‌ایم آمریکایی‌ها وحشت زده شده‌اند و نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران با این اعتقادات و باور راسخ به خدا و پیامبر (ص) وجود داشته باشد.

وی ادامه دا: ایران امروز با توان علمی در زمینه‌ی موشکی نانو و پزشکی در منطقه به طور مستقل علمی و کاملا بومی حضور دارد مطمئنا آمریکایی‌ها از این موضوع وحشت‌زده هستند و می‌خواهند ایران را محتاج به خود کنند.

وی با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره وضعیت ایران در زمان کارتر، گفت: وقتی کارتر با توان و قدرت بیشتری از ترامپ حضور داشت و محمدرضا شاه را هم در داخل برای خود داشت، نتوانست کاری از پیش ببرد چه برسد به امروز که ترامپ ضعیف‌تر از کارتر است. امروز ترامپ هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و جنگ هم نمی‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «آمریکا می‌خواهد بر سر توان دفاعی و علمی ایران مذاکره کند»، اظهار کرد: بحث اساسی آن‌ها فروش نفت و وابستگی صرف ایران به آمریکاست تا هر وقت خواستند به سیاسیون و رهبران و مردم ما فشار آورده و همان بلایی که بر سر امارات متحده عربی و عربستان سعودی و برخی کشورهای خلیج فارس وارد کردند، به سر ما آورند. آن‌ها به دنبال برخورد یک جانبه‌گرایی و قلدورمابانه با نظام و مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران هستند که ما این رفتارها را برنمی‌تابیم.

برزگر با بیان این‌که «مقوله مذاکره با آمریکا از نظر هیات حاکمه و قاطبه مردم ایران معنایی ندارد» به قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اشاره و اظهار کرد: آن زمان همه جناح‌ها، اقشار و گروه‌ها با وحدت از سپاه و قهرمانان و فرزندان خود حمایت کردند اما آمریکا این نشانه‌ها را دریافت نکرد پس مذاکره با کشوری که به تعهدات‌اش پایبند نیست، معنایی ندارد.

وی با اشاره به بخش دیگری از بیانات مقام معظم رهبری درباره نامه اوباما به ایشان گفت: ذات آمریکا نشان می‌دهد که قابل اعتماد نیست. ما زمانی می‌توانیم به آمریکا اعتماد کنیم که توبه کرده و به صراط مستقیم رود و خطاها و جنایات‌اش را جبران کند. امروز هم آمریکا جنایاتش را با ایجاد گروه‌های تروریستی همچون داعش ادامه می‌دهد و از رژیم کودک‌کش اسرائیل حمایت می‌کند اگر آمریکا دست از این کارها بردارد آن وقت ما هستیم که بررسی می‌کنیم که آیا می‌توان با آمریکا با این شرایط جدید صحبت کرد و کنار آمد یا خیر.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم شروط آمریکا را قبول کنیم که منافع ملی و شهروندان ما را به خطر می‌اندازد و در پی آن به دنبال تجزیه ایران است. هیچ ایرانی دوست ندارد که در کشورش جنگ داخلی باشد. این همان چیزی است که آمریکا در مذاکراتش دنبال می‌کند تا ایران را تجزیه کرده و به قومیت‌های کوچک تبدیل کند سپس جنگ داخلی راه انداخته و خود به عنوان قهرمان بخواهد این جنگ داخلی را سرکوب کند و در نهایت نفت ایران را برداشت نماید. ما بر سر منافع و آزادی ایران و خون شهدا نه با آمریکا و نه با هیچ کشور دیگری مذاکره نمی‌کنیم.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

ارائه آموزش‌ به زبان غیرفارسی به دانشجویان خارجی دانشگاه تهران | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

رییس دانشگاه تهران از ارائه آموزش‌ به زبان غیرفارسی به دانشجویان خارجی از ابتدای سال جاری به منظور توسعه فعالیت‌های بین‌المللی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با اردکان گویا ضمن بیان این مطلب توجه به فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را ضروری دانست و افزود: ما در این حوزه دارای سابقه طولانی هستیم، اما تجربه اندکی داریم. به طوری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل مسائل مختلف وارد این عرصه از فعالیت‌ها شدیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما به خوبی می‌دانیم که یکی از جنبه‌های حضور از طریق فعالیت‌های علم و فناوری است و دیپلماسی علمی یکی از مهمترین جنبه‌های توسعه ارتباط کشور با دنیا است و این می‌تواند زمینه صلح کشورها را فراهم کند. همچنان که در حال حاضر دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های داخل همکاری‌های خوبی را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی خارجی آغاز کردند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین توجه به آموزش به زبان غیر فارسی را یکی از مهمترین برنامه‌های دانشگاه تهران در حوزه جذب دانشجویان غیرایرانی عنوان کرد و گفت: دانشجویی که وارد ایران می‌شود، امکان فراگیری زبان فارسی همزمان با تحصیل را پیدا می‌کند و می‌تواند با ادبیات ایرانی آشنا شود. اما ارائه برنامه آموزشی به زبان غیر فارسی در جذب این دانشجویان کمک زیادی خواهد کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه ما صرفاً در دانشگاه‌های خود مطالب را به زبان فارسی آموزش بدهیم، محدودیت‌های زیادی را برای دانشجویان خارجی ایجاد می‌کند. بنابراین ما در دانشگاه تهران به دنبال راه‌اندازی برنامه‌ای برای ارائه آموزش به زبان غیر فارسی هستیم.

دکتر نیلی در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جدید تعدادی از برنامه‌های درسی و رشته‌ها در دانشگاه تهران به زبان غیر فارسی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و پارس جنوبی جم | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

تیم‌های فوتبال پارس جنوبی‌جم و پرسپولیس در آخرین هفته لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف هم رفتند. در این دیدار، سرخپوشان تهرانی با برتری مقابل حریف جنوبی، قهرمان لیگ برتر شدند.

ادامه مطلب...

جشن قهرمانی پرسپولیس به تهران رسید | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

هواداران پرسپولیس در ساعات منتهی به بامداد با حضور در خیابان‌های تهران به شادمانی پرداختند.

به گزارش اردکان گویا، پرسپولیس برای سومین بار متوالی به قهرمانی لیگ برتر دست یافت تا شمار قهرمانی‌های خود را به عدد پنج رساند.

بعد از این قهرمانی که در شهرستان جم در استان بوشهر رقم خورد، هواداران تهرانی پرسپولیس به خیابان‌های مرکزی تهران آمدند و به ابراز خوشحالی پرداختند. پرسپولیسی‌ها سوار بر خودروهای شخصی خود در خیابان‌های تهران خوشحالی کردند و با بوق ممتد خودروها و شیپورهای خود آرامش شبانه تهران را بر هم زدند.

برخی از هواداران در داخل خودروها و در خیابان پرچم‌های قرمز رنگ تیم محبوب‌شان را به نمایش گذاشتند و صدای موزیک خودروها را هم زیاد کردند و به شادمانی پرداختند.

در پی خوشحالی هواداران، برخی از خیابان‌های تهران در ساعات منتهی به بامداد با ترافیک روبه رو شد که در این ساعت از شب موضوعی غیر عادی است.

انتهای پیام

ادامه مطلب...

قطبی: برای ادامه همکاری به توافق اولیه رسیدیم | اردکان گویا

پنجشنبه 16 می 2019 0 نظر - موضوع : اخبار

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در مذاکرات شب گذشته با مسؤولان فولاد توافقات اولیه برای همکاری در فصل آینده صورت گرفت.

به گزارش اردکان گویا، افشین قطبی در آخرین نشست پس از دیدار با تراکتورسازی، اظهار کرد: بازی جذابی بود. این بازی به صورتی تمام شد که فکر می‌کنم برای یادگار در ذهن تمام بازیکنان و هواداران فولاد باقی خواهند.

وی بیان کرد: هر دو تیم برای پیروزی وارد زمین شده بودند و در ضربات ایستگاهی خطرناک بودند. ما گل اول را به ثمر رساندیم ولی در ادامه روی یک ضربه ایستگاهی گل تساوی را دریافت کردیم. آن زمان خیلی حساس بود زیرا بازیکنان ما عقب افتاده بودند و اجازه دادیم تراکتور بیشتر مالکیت توپ شود و بتواند موقعیت بسازد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: به بازیکنانم، کادر فنی و همچنین تمام هواداران فولاد افتخار می‌کنم چرا که تا آخرین لحظه تسلیم نشدند. البته شنیدم پنج تن از هواداران تسلیم شده بودند و مابقی همه پشت تیم بودند. ما احساس می‌کردیم که گل تساوی را می‌زنیم که با پریرا با زدن گل دوم آقای گل لیگ ایران هم شد و به نظرم با توجه به سنی که دارد این آقای گلی برای او بسیار خوب است و ماشاالله به قدرت، کیفیت و تمرکز شیمبا. به او نیز افتخار می‌کنیم.

وی افزود: در گذشته شاید وقتی فولاد از حریفان عقب می‌افتاد، بازی را در نهایت واگذار می‌کرد ولی فولاد آینده هیچ وقت تسلیم نخواهد شد و این به نظر من برای روحیه تیم باشگاه بسیار مهم است.

قطبی با اشاره به قهرمانی پرسپولیس، عنوان کرد: باید این پیروزی را به پرسپولیس و تمام هواداران و بازیکنان و کادر فنی آن تبریک بگویم. این تیم به سه قهرمانی متوالی دست پیدا کرد.

وی در ادامه با قدردانی از خبرنگاران و اهالی رسانه، گفت: از شما دوستان بابت کمک به باشگاه فولاد و زحماتی که برای پوشش اخبار تیم فولاد کشیدید، تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان بیان کرد: شب گذشته توافقات اولیه با مسئولان فولاد برای فصل آینده صورت گرفت و منتظر پایان مذاکرات هستیم. اگر فصل بعد هم سرمربی تیم باشم، صد درصد تیمی می‌سازیم که بتواند به انتظارات مردم خوزستان و باشگاه پاسخ دهد. قهرمانی سخت است زیرا تمام تیم‌ها با توانایی بسیار پا به لیگ می‌گذارند ولی شک ندارم باشگاه فولاد در کورس قهرمانی خواهد بود و برای کسب یک مقام بسیار خوب رقابت خواهد کرد. تمام هدف مسئولان باشگاه، کادر فنی و بازیکنان تیم این است که بتوانند دل مردم خوزستان را شاد کند. استعدادهای زیادی در خوزستان است و از همه مهم‌تر عشق فوتبال در بین مردم این استان است.

وی افزود: فولاد دارای بهترین استادیوم در ایران است و باید تیمی داشته باشد که بتواند تمام صندلی‌های ورزشگاه را پر کند و بتواند مردم را به ورزشگاه برگرداند تا آنها بتوانند فوتبال زیبایی را مشاهده کنند و به آینده و زندگیشان امیدوار شوند. به هر حال هنوز کار تمام نشده است و خیلی زحمت کشیدیم تا باشگاه به سطح بهتری برسد ولی انتظار من بیش از این است و مطمئناً انتظار مردم خوزستان هم بیش از این است.

انتهای پیام

ادامه مطلب...