تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

79 درصد مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی | اردکان گویا

سه شنبه 14 می 2019 0 نظر موضوع : اخبار

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: میانگین بارش‌های سال زراعی جاری استان کرمان از اول مهر 97 تا 23 اردیبهشت ماه جاری به میزان 126 میلیمتر ثبت شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 215 درصد افزایش داشته است.

“تورج جدیدی” در گفت‌وگو با خبرنگار اردکان گویا، با اشاره به وضعیت بارش‌های استان کرمان اظهار کرد: میانگین بارش‌های سال زراعی جاری استان کرمان از اول مهر 97 تا 23 اردیبهشت ماه جاری به میزان 126 میلیمتر ثبت شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 215 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: میزان بارندگی‌های استان نسبت به آمار بلندمدت مشابه 0.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

جدیدی تصریح کرد: همچنین در بازه زمانی مهر 97 تا روز گذشته میزان بارش باران در شهر کرمان 66 میلیمتر بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 133 درصد افزایش و نسبت به بلندمدت مشابه 11 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان بیان کرد: بیشترین بارش در سال زراعی جاری در شهرستان منوجان به میزان 260.9 میلیمتر و کم ترین بارش در شهرستان نرماشیر به میزان 61 و نیم میلیمتر به ثبت رسیده است.

وی در ادامه درباره خشکسالی اظهار کرد: حدود 45 درصد از مساحت استان کرمان در خشکسالی خفیف، 29 درصد در خشکسالی متوسط و پنج درصد از مساحت استان در خشکسالی شدید قرار دارد.

جدیدی گفت: حدود 79 درصد از مجموع مساحت استان تحت تاثیر شدت‌های مختلف خشکسالی قرار دارند.

وی درباره تغییرات دمایی استان بیان کرد: بر اساس اطلاعات پهنه‌ای، میانگین دمایی استان از ابتدای سال زراعی تا 23 اردیبهشت ماه امسال 15.6 درجه سانتیگراد، سال قبل 16.6 درجه و میانگین بلندت مدت 15.6 درجه بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: بر این اساس نسبت به بلندمدت تغییرات دما و انحرافی نداریم و نسبت به سال قبل هوا یک درجه خنک‌تر شده که این مسئله تاثیرات خوبی داشته و توانسته نیاز سرمایی درختان پسته را تامین کند و موجب شده درختان زود بیدار شده و خسارت امسال محصول از نظر آب و هوایی کمتر است.

انتهای پیام

صفحه پيشين
http://ardakangooya.ir/?p=2188
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.

مطالب مشابه

نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.

در نظرات به هیچ کس توهین نکنید و از الفاظ رکیک استفاده نکنید.

نظر خود را به صورت پارسی تایپ کنید.

لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

نظر خود را ارسال کنید.