Skip to Content

شناسه : 15756892
رییس بهزیستی اردکان:


رییس اداره بهزیستی اردکان گفت : بیش از 80 درصد اماکن مذهبی فاقد امکانات اولیه برای دسترسی سالمندان است.

به گزارش ایرنا ، امیر ولی عضدزاده روز پنجشنبه در جلسه آشنایی متولیان اماکن مذهبی با معیارهای مناسب سازی با اشاره به آمار سالمندان استان ، بحران سالمندی و پیامدهای سنگین اقتصادی ، اجتماعی آن را از اساسی ترین چالش های چند سال آینده استان برشمرد که به صورت خاموش و خزنده و در غفلت مردم و مسوولان در حال وقوع است.
وی اظهار کرد : در صورت ادامه این روند و عدم اتخاد تدابیر مناسب برای مقابله و مواجهه با آن لطمات جبران ناپذیری را به اقتصاد و آینده کشور وارد می کند .
عضدزاده با اشاره به موج اول و دوم رشد جمعیت در سالهای گذشته ، خاطر نشان کرد : این رده سنی در سالیان بعد به جرگه سالمندان خواهند پیوست در نتیجه بر مسئولان فرض است که برای این گروه برنامه ریزی درستی داشته باشند.
وی همچنین با یادآوری آمار بیش از 3/8 درصدی سالمندان شهرستان ، آنان را در کنار معلولان ، زنان باردار ، بیماران عضلانی اسکلتی ، کودکان نوپا و سایر افراد دچار محدودیت در حرکت ، از جمله نیازمندان به مناسب سازی محیط دانست ، و با توجه به روحیه مذهبی و تعلقات دینی سالمندان ، آنان را در شمار بیشترین مراجعان به اماکن مذهبی به حساب آورد.
دبیر شورای ساماندهی امور سالمندان اردکان ، بر ضرورت تجدید نظر در ساخت و ساز و ارائه خدمات در این اماکن بگونه ای که برای همه آحاد جامعه بویژه سالمندان قابل دسترسی باشد تاکید کرد .
به مناسبت گرامیداشت روزجهانی سالمندان ، جلسه شورای ساماندهی امورسالمندان شهرستان اردکان باهدف ایجاد تدابیر لازم به منظوربهره مندی مطلوب تر سالمندان، معلولان و جانبازان ازاماکن مذهبی، امام زادگان ، مساجد و تکایا، در محل سالن اجتماعات زیارتگاه حوض عباس اردکان برگزارشد.
در این جلسه نمایندگانی از فرمانداری ، شهرداری ، شورای شهر، کارشناسان بهزیستی، اداره اوقاف و امور خیریه و جمعی از متولیان امام زادگان ، مساجد و تکایای شهرستان حضور داشتند .


آخرین عناوین آخرین عناوین