Skip to Content

شناسه : 35808385


دبیر هیات بدمینتون یزد، ابراز کرد: 6 نفر از نوجوانان این استان برای حضور در نخستین جشنواره بانوان نخبه این رشته که زیر نظر وزارت ورزش و امور جوانان برگزار خواهد شد، انتخاب شدند.

به گزارش اردکان گویا؛ «علی صبور» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا در این رابطه، افزود: یگانه قریشی، مریم زارع شاهی، فاطمه هاتفی، مطهره میرحسینی، سارا باقریان و فاطمه السادات زرگرچی جزو دعوت شرکت‌کنندگان هستند.

وی ادامه داد: این پیکارها با حضور 150 ورزشکار از 30 تیم از سراسر کشور از روز دوشنبه 12 آذرماه 1397 به مدت یک هفته در کرج برگزار می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: جشنواره زیر نظر فدراسیون با هدف شناسایی نخبگان این رشته و ارتقای آن‌ها با حضور نفرهای برتر استان‌ها برگزار می‌شود.

صبور، استعدادیابی را از جمله فعالیت‌های این هیات عنوان کرد و گفت: 500 نونهال و نوجوان دختر و پسر در 10 مدرسه مشغول فراگیری آموزش‌های لازم در این رشته هستند.

وی گفت: از این تعداد مدارس ،هفت مورد در مرکز استان و بقیه در اردکان، تفت و ابرکوه فعالیت دارند.

این مسئول با بیان اینکه مربیان در مدارس استعدادیابی در چارچوب برنامه‌های فنی و فرهنگی، آموزش‌های لازم را به افراد ارائه می‌دهند، بر گسترش فعالیت‌ها تا پایان سال 1397 در بقیه شهرستان‌ها خبر داد.

صبور، آمار ورزشکاران این رشته را که به‌صورت تفریحی در استان فعالیت می‌کنند حدود 2 هزار نفر ذکر کرد و یادآور شد: حدود 500 نفر نیز طبق مقررات زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.

وی مهم‌ترین مشکلات موجود را کمبود بودجه برای اعزام تیم‌ها، میزبانی مسابقات و برگزاری دوره‌های آموزشی و دانش‌افزایی ذکر کرد و همکاری خیران و حامیان مالی را در این ارتباط خواستار شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین