Skip to Content

شناسه : 33273059
امام‌جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به اینکه اسلامیت و جمهوریت نظام بزرگترین پشتوانه و ستون اصلی انقلاب است گفت: 22 بهمن سرآغاز رهایی ملت ایران از استبداد و وابستگی است.

به گزارش اردکان گويا به نقل از فارس حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردکان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه با اشاره به ایام فاطمیه به بیان گوشه‌هایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) پرداخت و گفت: آن حضرت الگوی همه مسلمانان است. پیام‌ها و درس‌های زندگی آن حضرت باگذشت زمان و تغییر شرایط مکان کهنه نمی‌شود و تا قیام قیامت می‌تواند برای همه مسلمانان آموزنده است.

وی افزود: بهترین چیز برای زنان این است که مردان نامحرم را نبینند و مردان نامحرم هم آن‌ها را نبینند و این دستوری اخلاقی برای زندگی است. برخی از افراد می‌گویند که این دستور به درد زندگی‌های امروزی نمی‌خورد. از باورهای دینی ما که در قرآن و روایات اهل‌بیت مکرر نقل‌شده این است که حریم زن و مرد نامحرم حفظ شود. اولین نفع این حفظ حریم‌ها به زنان می‌رسد.

امام‌جمعه اردکان خطاب به نمازگزاران گفت: هر جا دیدید که مسئولی این حریم‌ها را عادی جلوه می‌دهد و بخواهد زن و مرد را باهم قاطی کند بدانید که از اسلام و مکتب اهل‌بیت دور شده است و شما نباید حرف او را بپذیرید. وقتی ارتباطات عادی بشود بنیان خانواده سست می‌شود. حجاب حکم ضروری دین ماست. امروز عده‌ای می‌گویند که حجاب آن چیزی نیست که گفته‌اند. مواظب باشید که فریب نخورید.

وی افزود: عده‌ای امروز درباره مسائل شرعی نظراتی می‌دهند که برخلاف نظر فقها و دین شناسان ماست. مواظب باشیم که با موضوع حجاب بازی سیاسی نشود. اجازه ندهیم که موضوع حجاب در جامعه سست بشود. زن مسلمان و غیرمسلمان باحجاب تشخیص داده می‌شود. حجاب، جزء لاینفک مسلمانی است.

شاکر در خطبه دوم ضمن تبریک فرارسیدن 22 بهمن گفت: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز رهایی ملت ایران از استبداد و وابستگی است. انقلاب ملت ما ازنظر تأثیرگذاری و ازنظر اهداف و آرمان‌هایی که این ملت داشتند از بی‌نظیرترین انقلاب‌ها بوده است. انقلاب اسلامی ایران باعث تجدید حیات اسلام ناب شد. اسلام ناب یعنی اسلام تشیع و اسلام مذهب اهل‌بیت. پیش از آن شیعه و مذهب اهل‌بیت آن‌چنان در دنیا مطرح نبود و جایگاهی نداشت. برکات مادی و معنوی این انقلاب قابل‌شمارش نیست. این انقلاب برای دنیا و آخرت مردم اثرات زیادی داشته است. البته اگر کسی اهل تعصب نباشد و بپذیرد چون بعضی‌ها اگر هر چه هم گفته شود نمی‌پذیرند و دائماً نیمه‌خالی لیوان را می‌بینند و دائماً بر روی عیب‌ها و نقص‌ها زوم می‌کنند و آثار و برکات مفید را نمی‌بینند.

وی افزود: این انقلاب استقلال، عزت، مردم‌سالاری و دخالت مستقیم مردم در سرنوشت خود را به ما داد که قبل از انقلاب وجود نداشت. تضعیف مستکبران به‌ویژه اسرائیل و امنیت پایداری که ملت و کشور ما در این منطقه پرتنش دارد به برکت انقلاب است. مستضعفان و مظلومان دنیا از انقلاب ایران روحیه گرفتند و با پیروزی انقلاب امیدشان به نجات زیاد شد. اسلام ناب به دنیا معرفی شد و مردم ما عزت پیدا کردند. خودباوری در میان مردم و نسل جوان ما و حتی ملت‌های محروم دنیا با پیروزی انقلاب به وجود آمد.

خطیب جمعه اردکان اظهار داشت: شعار و ستون اصلی این نظام و انقلاب دو چیز بوده است؛ اسلامیت نظام و جمهوریت نظام. این انقلاب از اول بر پایه اسلام و جمهوریت یعنی حضور مردم درصحنه بنا شد و این دو عامل بوده است که انقلاب ما را در آستانه چهل‌سالگی رسانده است. مردم‌سالاری همین است و این مردم در همه‌جا درصحنه حضور داشتند و نقش مردم سرنوشت‌ساز است. امروز هیچ‌کس این شایعه دشمن را قبول نمی‌کند که مردم رأی بدهند و چیز دیگری از صندوق دربیاید. مردم می‌دانند هر که را انتخاب کنند همان انتخاب می‌شود و دشمن هم در طول این چهل سال هر چه توانسته است به این دو ستون حمله کرده است.

وی افزود: دشمن به اسلامت این نظام، اعتقادات و باورهای دینی حمله کرده است و در مورد حاکمیت اسلام و حکومت ولی‌فقیه و خود ولایت‌فقیه شبهات زیادی مطرح کرده است اما نتوانست مردم را با این شبهات از این نظام دور کند. دشمن به جمهوریت این نظام نیز حمله کرده است و هر چه توانستند اظهار یأس کردند و تبلیغ یأس و ناامیدی کردند تا مردم ما درصحنه‌هایی مانند انتخابات و راهپیمایی‌ها شرکت نکنند و از مسئولین نظام ناامید شوند. هر چه توانستند ناکارآمدی این نظام را تبلیغ و ترویج کردند اما موفق نشدند و مردم با چه شکوه و عظمتی در انتخابات‌های مختلف به صحنه آمدند و چشم‌ها را خیره کردند و در راهپیمایی‌های متعدد به صحنه آمدند و افتخار آفریدند و پوزه دشمنان را بر زمین مالیدند.

 شاکر تصریح کرد: مردم ما در روز 22 بهمن با شرکت خود در راهپیمایی پیروزی انقلاب با آرمان‌های امام و شهدا و مقام معظم رهبری تجدید بیعت خواهند کرد. گلایه‌های مردم به‌جای خود، مردم ما متوجه این مطلب هستند که باید از اصل نظام و انقلاب دفاع کنند. مردم از فساد، تبعیض و بی‌عدالتی گلایه دارند که امیدواریم مسئولان دست‌به‌دست هم بدهند و تلاش و کوشش خود را مضاعف کنند تا بتوانند دین خود را به این مردم خوب و فداکار ادا کنند.


آخرین عناوین آخرین عناوین