Skip to Content

شناسه : 35192796


رئیس اداره تعاون ،کار و امور رفاه اجتماعی اردکان، بیان کرد: در این شهرستان 2 هزار و 429 نفر مستقیما در حوزه تعاون اشتغال دارند.

به گزارش اردکان گویا؛ «اصغر دشت آبادی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا در این مورد، افزود: در این شهرستان 150 شرکت تعاونی فعال با 63 هزار و 257 نفر عضو وجود دارد که از این تعداد 40 هزار و 296 نفر مرد و بقیه زن هستند.

دشت آبادی یادآور شد: همچنین با توجه به پتانسیلی که در روستاها در شیوه کار تعاونی ها وجود دارد، هشت روستاتعاون با اشتغال 211 نفر و با عضویت 162 نفر در شهرستان فعالیت دارند.

این مقام مسئول، افزود: شرکت تعاونی حمل و نقل کامیونداران هم با فعالیت در زمینه حمل و نقل و شرکت تعاونی انبوه سازان مهستان اردکان با فعالیت عمرانی 2 شرکت تعاونی هستند که عنوان تعاونی برتر استانی در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان یزد دست یافت.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردکان در ادامه با بیان اینکه هفته تعاون فرصت ارزشمندی است تا بتوانیم جایگاه راهبردی این بخش را به درستی تبیین نماییم، تصریح کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی بخش تعاونی یکی از سه زیرساخت اصلی نظام اقتصادی کشور است و هدف اصلی بخش تعاون توسعه همراه با عدالت اجتماعی است .

دشت آبادی اظهار داشت: در واقع گسترش تعاونی‌ها در کوچک سازی دولت و جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت و همچنین قرار دادن سرمایه و مدیریت در اختیار نیروی کار نقش اساسی دارد.


آخرین عناوین آخرین عناوین