Skip to Content

شناسه : 34438867
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:


نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: در حوزه نفت و انرژی قبل از خروج آمریکا از توافق برجام یک قرارداد آن هم با توتال فرانسه منعقد شده بود که این شرکت هم هیچ کاری را بعد از عقد قرارداد تاکنون در ایران انجام نداده است.

به گزارش اردکان گویا؛ «هدایت الله خادمی» در طی گفت و گویی با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به خروج آمریکا از برجام و آینده ی اقتصادی ایران با توجه به این موضوع در حوزه نفت و انرژی، اظهار داشت: در حوزه نفت و انرژی قبل از خروج آمریکا از توافق برجام تنها یک قرارداد آن هم با توتال فرانسه منعقد شده بود که این شرکت هم هیچ کاری را بعد از عقد قرارداد تاکنون در ایران انجام نداده است.

وی بر همین اساس، اضافه کرد: مگر قبل از خروج برجام اتفاق خاصی در اقتصاد ایران افتاده بود که بعد از خروج آن اتفاق بیافتد، نه برجام با آمریکا و نه با برجام بدون آمریکا هیچ اتفاق خاصی در اقتصاد ایران نمی افتد، دلیل این امر هم عدم اهذ ضمانت از طرفین قرارداد های بین المللی بوده است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی های توتال در دوران گذشته نیز، بیان داشت: توتال قبل از اینها هم با ایران قراردادهای زیادی را منعقد کرده بود ولی با کوچکترین تحریم علیه ایران قرارداد را کان لم یکن دانست و از ایران رفت امروز هم توتال که بیش از 2 سال از عقد قراردادش با ایران می گذرد هنوز اقدام خاصی در ایران انجام نداده است.

خادمی، ادامه داد: مسئولان بالادست تا چه زمانی می خواهند کشور را معطل غرب و اروپا کنند، تنها راه حلی که در پیش باید بگیرند اتکاء به توان و تولید داخلی است، بیش از 7 درصد منابع معدنی جهان در ایران وجود دارد و باید به منابع داخل تکیه کنیم و برای منابع پولی نیز از کشور های شرقی به عنوان سرمایه گذار به جای کشور های اروپایی استفاده کنیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین