Skip to Content

شناسه : 32278998
امام جمعه اردکان در مراسم کلنگ زني بيمارستان مرحوم فرزان:


امانت معنای گسترده ای را شامل می شود یکی از بزرگترین امانت هایی که خداوند به انسان امام جمعه اردکان گفت: عطا می کند ثروت است و یکی دیگر از بزرگترین امانت ها علم ودانش است که باید ادای امانت کند و هرچه از دستش برمی آید در خدمت به خلق به کار گیرد و میدانم که خانواده بزرگوار دکتر فرزان امانت ثروت و علم خود به خوبی ادا کردند.

به گزارش اردکان گويا ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در مراسم کلنگ زنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی  مرحوم مسعود فرزان ضمن تبریک این روز خجسته گفت: پیامبر گرامی اسلام در حدیثی فرمودند:«نزدیکترین شما در روز قیامت  به من کسی است که این سه صفت را هر چه بیشتر داشته باشد، اول کسی که زبانش راست تر باشد و صداقتش بیشتر باشد، دوم هر کس اخلاق اش نیکو تر و خلق و خوی و رفتارش بهتر و فضائل اخلاقی و مکارم انسانی را در خود بوجود آورده باشد و سوم کسی که اهل ادای امانت باشد». امانت می تواند از یک کتاب، امانت دانش آموزان کلاس درس در دست معلم، امانت بیمار و بیمارستان در دست پزشک و پرستار  ومسئولین که اداره و مردم در دست شان در امانت هستند نام برد.

وی ادامه داد: امانت معنای گسترده ای را شامل می شود یکی از بزرگترین امانت هایی که خداوند به انسان عطا می کند ثروت است و یکی دیگر از بزرگترین امانت ها علم ودانش است که باید ادای امانت کند و هرچه از دستش برمی آید در خدمت به خلق به کار گیرد و میدانم  که خانواده بزرگوار دکتر فرزان امانت ثروت و علم خود به خوبی ادا کردند.

امام جمعه اردکان افزود: خانواده فرزان در گوشه گوشه شهر به بیماران خدمت رسانی می کنند و خبرهایش به گوش مان می رسد و شخصأ هم به آنها مراجعاتی داشته ام. بجز برادران دکتر فرزان، عبدالحسین فرزان مرد ساده زیست و آهنگری زحمت کش است وحتی شنیدم که با کار آهنگری کمک مخارج تدریس برادران بوده تا آنها بتوانند با آرامش تدریس کنند و هوای مردم را به شدت دارد و ارتباط نزدیک و صمیمی با برادران دارد.

وی اظهار داشت: تنها داماد خانواده دکتر فرزان هم در بستر بیماری هستند. حاج غلامرضا اقبال که تمام زمین حوزه علمیه خواهران هدیه او است که اگر نتوان گفت حوزه علمیه خواهران در استان کم نظیر است میتوان گفت که بی نظیر است. این خیر گرامی همچنین مسجدی با نام مادر سادات فاطمه الزهرا آماده کردند و بزودی افتتاح خواهد شد.

امام جمعه در ادامه افزود: ما هم در جلسه شرکت کردیم تا ادای احترام وهمراهی داشته باشیم و روایت است: «هر کس راضی به کار قوم یا گروهی باشد در آن کار شریک است».

وی در پایان گفت: من و همه مسئولین شهر وظیفه خود می دانیم که هر کار خیری همانند ساخت بیمارستان، مدرسه و مسجد و دیگر اقدامات خیر خواهانه در شهر صورت می گیرد در اندازه ای که بتوانیم و در حد قانون بصورت مادی و معنوی یاری رسان باشیم. از خداوند می خواهیم پدر و مادر دکتر فرزان ها و مرحوم مسعود فرزان جوان این خانواده را مورد رحمت وبخشایش خود قرار دهد.

انتهای پیام/ح.ا


آخرین عناوین آخرین عناوین