Skip to Content

شناسه : 34939214


مجری طرح خرید تضمینی برق تجدید پذیر در یزد، گفت: با وجود علاقمندی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به احداث نیروگاه خورشیدی، امیدواریم یزد به استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی تبدیل شود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایکنا؛ «فاطمه اعلم»، مجری طرح خرید تضمینی برق تجدید پذیر در یزد، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به علاقمندی سرمایه گذاران بخش خصوصی به احداث نیروگاه خورشیدی، امیدواریم یزد به به استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی تبدیل شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با احداث نیروگاه های خورشیدی و گسترش آن در سال های آینده، میزان استفاده از سوخت های فسیلی کاهش یابد متذکر شد: متوسط ساعت آفتابی سالانه در یزد سه هزار و ۳۰۰ ساعت است به همین دلیل توان زیادی برای ایجاد و توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان فراهم است.

اعلم، یادآور شد: هم اکنون تعدادی سرمایه گذاری داخلی و خارجی متقاضی ساخت ۷۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی در استان یزد وجود دارد.

وی به احداث ۴۰ نیروگاه کوچک به ظرفیت ۵۰۰ کیلووات متصل به شبکه در استان و در شهرستان های یزد، ابرکوه، اردکان، میبد، مهریز، تفت و نیر اشاره کرد.

مجری طرح خرید تضمینی برق تجدید پذیر در یزد سهولت در نصب و راه اندازی سامانه های فتوولتائیک، امکان نصب روی پشت بام منازل و استفاده در هر فضایی که قابلیت جذب نور آفتاب داشته باشد را از مزیت های این فناوری برشمرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین