Skip to Content

شناسه : 35443350
ماجدی اردکانی:


مدیر کل اردکانی تبار اداره استاندارد یزد، اذعان کرد: این استان در این مقطع از زمانه و در شرایط حاضر نیازمند انقلاب صنعتی دیگری است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ «محمد حسین ماجدی اردکانی» در جمع اعضای برگزاری مراسم های هفته استاندارد در محل اداره کل، افزود: شعار امسال روز جهانی استاندارد با عنوان «استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» برای استان صنعتی یزد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: نفس برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بر مبنای استانداردسازی است و کشور ما بیش از گذشته نیازمند تفکر و اقدام برای استاندارد‌سازی است که اگر این اتفاق حادث شود،به طور قطع در استان یزد انقلاب صنعتی جدیدی رخ خواهد داد.

این مقام مسئول، گفت: وجود برخی صنایع به روز که خیلی از کشورها نیازمند واردات محصولاتشان هستند، تنها با ارتقای کیفیت و استانداردسازی، رونق خواهند گرفت که به تبع آن این محصولات می‌توانند با نفوذ در بازارهای جهانی، نام جمهوری اسلامی را جاودانه سازند.

دبیر اردکانی تبار شورای فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی در ادامه، خاطرنشان كرد: لازم است در جامعه متدین و مذهبی یزد، برای تبیین موضوعات فوق، امسال به برنامه های هفته استاندارد در استان به منظور گسترش فرهنگ استاندارد‌سازی و حمایت از کالای ایرانی رویکرد فرهنگی بدهیم.

ماجدی اردکانی در پایان گفت: بر این اساس در استان یزد برای اولین بار از چهره‌های فرهنگی مطرح کمک گرفته می‌شود و امیدواریم که با همت مسئولان استان، نهضتی که برای انقلاب صنعتی جدید در یزد آغاز می‌شود، ادامه یابد.

گفتني است، استان یزد با حدود 3500 واحد تولیدی، دارای رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی و به لحاظ تنوع مواد معدنی در جایگاه اول و از نظر ذخایر اکتشاف شده و قطعی دارای رتبه دوم در کشور است.


آخرین عناوین آخرین عناوین