Skip to Content

شناسه : 35636611
رشد 30 درصدی گردشگران خارجی اربعین در یزد؛


در حالی که در سال جاری رشد منفی تعداد گردشگران خارجی کشورمان را شاهدیم، عزاداری‌های اربعین حسینی (علیه السلام) استان یزد با رشد 30 درصدی مخاطبان خارجی مواجه بود.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی فاطمی» در طی گفت‌ و گویی با خبرگزاری ایسنا با اشاره به استقبال گردشگران خارجی از مراسم اربعین یزد، اظهار کرد: امسال یزد در مراسم اربعین حسینی (ع) شاهد حضور 179 گردشگر خارجی بود که در مراسم‌ عزاداری حسینیه‌های مسجد جامع، کوشک نو اردکان و در عزاداری‌های میبد حضور داشتند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری استان در رابطه با ملیت این گردشگران نیز، تصریح کرد: در آیین کهن و دیرین عزاداری اربعین حسینی که به طور بسیار شورانگیزی در یزد برگزار ‌شد، گردشگرانی از ملیت‌های فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، هلند، چین، اسپانیا، لیتوانی، نیوزلند، سنگاپور، کره جنوبی و چک حضور داشتند.

«علی رضا میرجلیلی»، مسئول بخش بین‌الملل دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینیه ایران» نیز از رشد 30 درصدی گردشگران خارجی در مراسم اربعین و دهه آخر ماه محرم الحرام خبر داد و اظهار کرد: برنامه‌های مراسم شب و روز اربعین در یزد با حضور بیش از 200 گردشگر از 15 ملیت مختلف برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت خوب کمیته گردشگری و همچنین روحانیون فعال در این کمیته، تصریح کرد: روحانیون و کمیته گردشگری تلاش زیادی در زمینه تبیلغ اسلام راستین و استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه گردشگری استان انجام می‌دهند.


آخرین عناوین آخرین عناوین