Skip to Content

شناسه : 34514334
مسئول سنجش آلودگی هوا محیط‌ زیست استان یزد:


مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا سازمان محیط‌ زیست استان یزد با اشاره به اینکه غلظت ریزگردها در بافق به سه برابر حد مجاز رسیده است، گفت: 99 درصد آلودگی‌ها، منشأ داخلی دارد.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی میرزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای شهر یزد برای گروه‌های حساس به‌مانند سالخوردگان، کودکان، سالمندان، بیماری‌های تنفسی و قلبی ناسالم است، گفت: کیفیت هوای شهرستان‌های میبد و اردکان نیز ناسالم است.

وی با اشاره اینکه شهرستان بافق نسبت به شهرستان‌های یزد، اردکان و میبد وضعیت نامناسب‌تری ازنظر کیفیت هوا دارد، افزود: میزان غلظت ریزگردها در بافق به 3 برابر حد مجاز رسیده است.

مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اداره کل سازمان محیط‌زیست استان یزد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون سه روز هوای ناسالم و 28 روز هوای سالم در استان حاکم بوده است، تصریح کرد: در اردیبهشت سال جاری یزدی‌ها پنج روز هوای ناسالم و 26 روز هوای سالم را تجربه کردند.

میرزاده عنوان کرد: در فرودین‌ و اردیبهشت‌ماه سال گذشته جمعاً 10 روز هوای ناسالم در یزد حاکم بوده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه منشأ و علت اصلی این آلودگی‌ها طبیعی بوده و براثر ورود سامانه جدید به استان رخ‌داده است، اظهار داشت: 99 درصد این آلودگی‌ها منشأ داخلی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شمال غرب و غرب استان یزد به‌مانند شهرستان‌های میبد، اردکان و اشکذر مستعد گردوغبار هستند، عنوان کرد: تونل دشت یزد- اردکان هم مستعد گردوغبار است و هر چه سرعت باد بیشتر باشد، گردوغبار و غلظت آلودگی هوا بیشتر است.

وی در پایان بابیان اینکه تعداد روزهای آلوده در استان یزد هرساله رو به کاهش است، خاطرنشان کرد: روزهای آلوده در سال 94، 45 روز، در سال 95، 39 روز و در سال 96، 31 روز بوده است و همچنین در سه‌ماهه فصل بهار سال 95 تعداد روزهای آلوده 14 روز و در سه‌ماهه فصل بهار سال 96 تعداد روزهای آلوده 11 روز بوده است.


آخرین عناوین آخرین عناوین