Skip to Content

شناسه : 29929481
استاد حوزه و دانشگاه در اردکان مطرح کرد؛


استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر فردی به یک باره پس از انقلاب از دشمن بترسد و مردم را نیز از حمله دشمن بترساند، تمام گذشته صالح خود را نابود می کند.

به گزارش اردکان گويا به نقل از خبرگزاری فارس از اردکان؛ «حامد کمالی» در نشست تحلیل تفاوت منطق فکری مومن و منافق دز جامعه دینی با نگاه محوری به سوره احزاب در پایگاه شهید ذبیح الله عاصی زاده (ره) شهرستان اردکان در ضمن اشاره به این موضوع که این سوره مبارکه پس از جنگ خندق نازل شده است، گفت: قرآن کریم هیچ گاه صریحا از گروهی خاص به عنوان منافق نام نمی برد بلکه برخی از شاخص ها را به عنوان جریان نفاق مطرح می کند.

وی با اشاره به پیروی مومنان از سخنان خداوند و کلام وحی، افزود: جامعه ای که در آن هر روز انسان فقیر، فقیرتر و ثروتمند، ثروتمندتر می شود بر خلاف وحی و فرمایشات الهی مدیریت می شود.

کارشناس مسائل دینی، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر لزوم ایجاد چارچوب های اسلامی در سیاست، اقتصاد و فرهنگ تاکید کردند اما پس از انقلاب می بینیم که در مقاطعی از زمان افرادی روی کار آمدند که شعارشان «اسلام حرفی در دنیای اقتصاد ندارد» است.

استاد حوزه علمیه، هشدار داد: افرادی که اعلام می کنند که نباید به رهنمودهای دین مبین اسلام در عرصه اقتصاد توجه کنیم، قطعا با راه امام (ره) در تضاد هستند.

وی ضمن اشاره به آیه ششم از سوره احزاب، اظهار داشت: چشم امید حتی در فضای سیاست نیز باید فقط به خداوند باشد و نه چیز دیگری.

حامد کمالی در ادامه به تفاوت منطق فکری مومن و منافق اشاره کرد و بیان داشت: مومن حتی در مقابل سخت ترین وضع مثل تحریم می ایستد و به آرمان های اسلامی که با آنها بیعت بسته است، پایبند می باشد ولی منافق با حفظ ظاهر به رفتارهای متضاد با آرمان ها می پردازد.

این کارشناس اذعان کرد: این حرف که گفته شود "به جای قوی ترین کشور منطقه شدن؛ باید در پی قوی تر شدن منطقه باشیم" نشان دهنده مدیریت بر مبنای غیرقرآنی است.

وی در پایان گفت: در سوره مبارکه احزاب خداوند صریحا می گوید که اگر فردی به یک باره پس از انقلاب از دشمن بترسد و مردم را نیز از حمله دشمن بترساند، تمام گذشته صالح خود را نابود می کند.


آخرین عناوین آخرین عناوین