Skip to Content

شناسه : 31840419


اگر در نماز جمعه ها همینطور حرفهای تکراری بزنیم و به مشکلات و منکرات جامعه انگشت نزنیم فردا چگونه پاسخ علی بن ابی طالب را خواهیم داد؟؟؟

به گزارش اردکان گویا؛حامد کمالی  فعال فرهنگی در رابطه با نقش نماز جمعه با اشاره به سخنرانی اخیر آقای حسن رحیم پور بیان کرد: باید اظهار تاسف کرد از اینکه رسانه ها ی ما گاهی از بیانات انقلابی و حرف دل مردم غافل و به مسائل حاشیه ای مثل حرف فلان بازیگر یا عکس العمل او در قبال گربه مرده اش مشغول می شوند!
هفته گذشته استاد رحیم پورازغدی در نمازجمعه قم در سخنرانی پیش از خطبه ها بیانات صریح وانقلابی ایراد کردند که درد دل مردم مستضعف و محروم جامعه بود و بنظر می رسد رسانه ها باید بیش از این به آن توجه میکردند.
وی در ادامه به بازخوانی فرمایشات آقای رحیم پور پرداخت:
نماز جمعه مرکز امر به معروف و نهی از منکر است. نماز جمعه باید جوری باشد که صاحبان ثروت و قدرت بترسند و نگران باشند که نکند هفته اینده ما نقد بشویم، هدف قرار بگیریم و نهی از منکر شویم و باید فقرا و مستضعفین و مظلومین و کسانی که حقوقشان پامال شده امید داشته باشند که در نماز بعدی از حقوق ما سخن به میان بیاید. این نماز جمعه می شود قلب تپنده شهر و بلکه مغز فعال یک شهر و یک امت.

نماز جمعه در سیره اهل بیت، نماز جمعه علی بن ابی طالب بود که دزد بیت المال را فرمود ببرید در نماز جمعه جلوی مردم شلاق بزنید. آن نماز جمعه مرکز جامعه است، قلب جامعه است، می تپد و خون را به تمام جامعه روانه می کند.

نماز جمعه ها جای سخنان تکراری و کلی گویی نیست. تنها چیزی که در نماز جمعه باید تکرار بشود موعظه است. موعظه همواره باید تکرار بشود. دعوت به تقوا، توجه دادن به آخرت، به خدا، این تزکیه نفوس با تکرار است. تنها چیزی که در نماز جمعه باید تکرار شود این است. هر چه دیگر هست در تمام نماز جمعه ها باید مردمی که به نماز می آیند احساس نیاز کنند و بگویند چیزی شنیدیم و چیزی دانستیم و یافتیم که نمی دانستیم. حقی اقامه شد که مرده بود. حقیقتی مطالبه شد که فراموش شده بود. بعد ببینید جا کم می آورید برای نمازخوان یا کم نمی آورید!

به سیره علی بن ابی طالب عمل کنید. اگر مسئولی دروغ می گوید و وعده دروغ می دهد در نماز جمعه آبرویش را ببرید. از هر جناح و جریانی هم می خواهد باشد.

آنهایی که از بیت المال مسلمین، اموال عمومی، حق زنان بیوه و بی سرپرست و کودکان یتیم بالا می کشند هر کس که می خواهند باشند. می خواد شخصی باشد، مکلا باشد، معمم باشد، می خواهد چپ باشد، راست باشد اینها آبرویشان را باید ببرید در نماز جمعه ها. این می شود نهی از منکر. بیارید شلاق بزنید اینهایی که از بیت المال حکومت دزدی می کنند.

اگر قانون تان غلط است قانون را درست کنید، اگر آدم هایتان فاسدند آدم هایتان را اصلاح کنید، اگر اصلاح نمی شوند بیرونشان کنید. اگر در نماز جمعه ها همینطور حرفهای تکراری بزنیم و به مشکلات و منکرات جامعه انگشت نزنیم فردا چگونه پاسخ علی بن ابی طالب را خواهیم داد که گفت به نام من و به نام شیعه بعد از هزار سال حکومتی تشکیل داده اید و به وظایفتان درست عمل نکردید. نهی از منکر سخت است. دشمن تراش است. پرونده سازی می شود برایت!
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین