Skip to Content

شناسه : 25908293
در جلسه شورای سلامت میبد مطرح شد


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بیان کرد: باید همت کنیم 25 درصد مرگ ها را کاهش دهیم و این امر تنها با مداخله در «سبک زندگی» مردم صورت می گیرد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از  میبد خبر، چهارمین جلسه شورای سلامت میبد در سال جاری با حضور معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، مدیرشبکه بهداشت میبد و دیگر اعضای این شورا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه دکتر لطفی معاون بهداشتی دانشگاه گفت: باید همت کنیم 25 درصد مرگ ها را کاهش دهیم و این امر تنها با مداخله در سبک زندگی مردم صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه سواد سلامت مردم در حال حاضر رضایت بخش نیست، افزود: مردم ما باید اطلاعات کافی در زمینه تغذیه را دریافت کنند، مثلا روزانه حداکثر چقدر نمک و شکر دریافت کنند، مصرف روغن ها را کم کنند، میزان مصرف میوه و سبزی را بالا ببرند و در صورت تحرک پایین، کالری غذایی کمتری دریافت کنند.
دکتر لطفی در ادامه با بیان اینکه میزان استفاده مردم ما از موبایل و تبلت و دیگر وسایل سرگرمی بسیار بالاتر از حد استاندارد رفته است، اظهار داشت: ما باید سبک زندگی سالم را از خودمان شروع کنیم تا عموم مردم هم یاد بگیرند مثلا تحرک خود را افزایش و استفاده از وسایل نقلیه را تا حدامکان کاهش دهیم.
وی افزود: در سال 72 میزان ابتلای مردم به دیابت 11درصد بود و اکنون این میزان به 22 درصد یعنی دوبرابر در طی دودهه اخیر رسیده است که راه حل آن آگاهی، نگرش و عملکرد صحیح مردم در سبک زندگی و کاهش عوامل بیماری زا است.
 
وی همچنین سیاست‌های کلی سلامت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است را الگویی دانست که زیربنای برنامه های سلامت است و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این راستا حرکت می کند.
 
 
انتهای پیام/اد

آخرین عناوین آخرین عناوین