Skip to Content

شناسه : 34121908
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد خبر داد


سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد از کاهش 15 درصدی آمار تصادفات جاده ای در سطح این استان در ایام عید نوروز امسال خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «سعید برازنده مقدم» در طی گفت و گویی با یزدرسا از کاهش آمار تصادفات جاده ای در ایام عید نوروز امسال خبر داد و گفت: طرح نوروزی امسال از 23 اسفند ماه آغاز و به دلیل لضافه شدن روزهای تعطیل تا 17 فروردین ادامه داشت و در این مدت 90 تصادف جاده ای رخ داد اما علی رغم افزایش دوره زمانی دوره نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 15 درصدی آمار تصادفات بودیم.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، اعلام کرد: میانگین تردد ساعتی در جاده های استان 17 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته  و تعداد مجروحین نیز با احتساب امار تصادف اخیر اتوبوس کرمان تهران در مهریز نیز نسبت به سال گذشته 17 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این که متاسفانه تلفات جاده ای عمدتا به دلیل خواب آلودگی و عدم رعایت دقت از سوی راننده نسبت به سال قبل افزایش داشته افزود: تا تاریخ 15 فروردین ماه 9 نفر در صحنه تصادف جاده ای جان خود را از دست دادند و بعد از تصادف اتوبوس در مهریز پنج نفر دیگر به آمار فوتی های امسال افزوده شد و در مجموع 14 نفر در صحنه حادثه فوت کردند.

برازنده مقدم با بیان این که آمار تلفات جاده ای استان در مقایسه با میانگین کشوری و استان های همجوار عدد کمی بود، اذعان داشت: در تعطیلات نوروزی امسال به دلیل حضور راهداران، پلیس راه و سیستم های امداد رسانی و همچنین نصب دوربین های کنترل سرعت در طول جاده ها آمار تصادفات کاهش داشته است.

این مقام مسئول با بیان این که عوامل مختلفی در بروز تصادفات جاده ای و شدت آن موثر است افزود: طولانی بودن مسیر، خواب آلودگی، رعایت نکردن قوانین و خودرو از مهمترین عوامل بروز تصادفات است و با تدابیر انجام شده همچون ترمیم جاده ها اصطلاحاً جاده های استان بخشنده شده و در بروز تصادفات نقشی نداشته اند.

برازنده مقدم اعلام کرد: 10 سیستم تردد شمار در ورودی های استان تا تاریخ هفدهم فروردین ماه ورود 733 هزار و 803 دستگاه خودرو به استان و خروج 759 هزار و 272 دستگاه خودرو از استان یزد را ثبت کرده اند.

وی، ادامه داد: پرترددترین محور استان محور اردکان به نائین و محور نائین به اردکان پرترافیک ترین محور در این ایام بوده است. همچنین محور مهریز به یزد پرترددترین ساعت اوج را داشته و بیشترین ساعت تردد بین ساعت 18 الی 19 بوده است.

برازنده مقدم، بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال 4 هزار و 154 سفر با وسایل حمل و نقل عمومی انجام شده و 69 هزار و 320 مسافر نیز در این سفرها جا به جا شده‌اند.


آخرین عناوین آخرین عناوین