Skip to Content

شناسه : 35246886
کارشناس فضای مجازی در اردکان اظهار تاسف کرد


کارشناس فضای مجازی با اشاره به عدم اطلاعات کافی مردم از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی خارجی، گفت: یکی از وظایف طلاب در این عرصه، افزایش سواد رسانه ای به طور کامل و دقیق است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری حوزه؛ «سید روح الله مصطفوی» در طی نشست «بررسی شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی» در محل مدرسه علمیه خواهران حضرت زهراء (سلام الله علیها) شهر احمدآباد از توابع شهرستان اردکان، اظهار کرد: در سال های اخیر، پیام رسان هایی همچون واتس آپ، فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام، سروش و ... توانسته اند کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند ولی متاسفانه بسیاری ازکاربران اطلاعات کاملی از پیام رسان های جهانی ندارند و چه بسا به خاطر تبلیغات و یا توصیه دوستان اقدام به استفاده از آن کرده اند.

مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهرستان اردکان با بیان این که استفاده از فضای مجازی مانند شمشیر دولبه است، افزود: یکی از وظایف مهم طلاب در این عرصه، بالابردن سواد رسانه ای خود به طور کامل و دقیق است تا بتوانند آن را به زبان ساده و همه فهم برای توده های مردم و استفاده آگاهانه آنان از معایب و مضرات تشریح  کنند.

این کارشناس فضای مجازی برخی از پیام رسان های داخلی و خارجی را شامل واتس آپ، فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام، سروش، ایتا، گپ، بیسفون، ویسپی، بله ،لاین، آی گپ و وی چت برشمرد و تصریح کرد: نباید از اینستاگرام که در کنار تلگرام دارای طرفداران بسیاری در ایران است و حجم قابل توجهی از کاربران راجذب کرده است ،غافل شد.

مصطفوی، ادامه داد: اینستاگرام علاوه بر آسیب های فضای مجازی می تواند بر بنیان خانواده و روابط خانوادگی تأثیرات منفی برجای بگذارد که مهم ترین آسیب اجتماعی آن ترویج مصرف گرایی، زندگی تجملی و برهنگی است.

وی، اضافه کرد: اخیرا دیده شده است که برخی از کاربران برای جذب، تصاویر و فیلم از لحظات برهنگی خودشان را به نمایش می گذارند و هرکاربری که برهنگی بیشتری را به نمایش بگذارد، شهرت بیشتر و درآمد قابل توجهی را بدست می آورد.

این کارشناس فضای مجازی، اپلیکیشن ایرانی سروش را مهم ترین پیام رسان جایگزین در کشور دانست و گفت: سروش دارای امکانات ساخت گروه، کانال، ارسال تصاویر، تماس صوتی، پرداخت قبوض و...است و از نظر تعداد کاربران ایرانی در صدر پیام رسان های داخلی است.

مصطفوی در پایان به سؤالات طلاب در زمینه ارز تلگرامی، کیف پول تلگرامی، فیلتر تلگرام و امنیت سروش و ایتا پاسخ داد. 


آخرین عناوین آخرین عناوین