Skip to Content

شناسه : 29957157
جوکار:


عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سهم خواهی جریان های سیاسی در تشکیل کابینه جدید گفت: کابینه‎ای که با سهم‌خواهی جریان‎های سیاسی تشکیل شود متزلزل خواهد بود.

به گزارش اردکان گويا؛ عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با یزد رسا، با اشاره به رایزنی‌های دکتر روحانی برای تشکیل کابینه جدید گفت: دولت آینده به توجه به تجاربی که از دولت یازدهم داریم باید از انسان‌های کارآمد، انقلابی و خادم مردم تشکیل شود زیرا در دولت یازدهم مجموعه دولت نتوانست عملکرد موفق و قابل دفاعی به مردم ارائه دهد.

محمد صالح جوکار افزود: برای مدیریت‌های ارشد، میانی و پایین‌دستی باید افراد خادم، انقلابی و کارآمد انتخاب شوند زیرا این موضوع تأثیر بسزایی در عملکرد مجموعه دولت آینده خواهد گذاشت که ثمرات آن را مردم در جامعه نیز احساس خواهند کرد.

وی تأکید کرد: این موضوع که کابینه دولت جدید از چه افرادی تشکیل شود امروزه یکی از مباحث داغ کشور است. یک از نگاه‌هایی که در این خصوص وجود دارد، این است که کابینه جدید باید از افرادی که بیشترین نقش را در پیروزی دکتر روحانی در انتخابات داشته‌اند تشکیل شود که در صورت تحقق چنین موضوعی کابینه موفقی را در دولت جدید شاهد نخواهیم بود و این موضوع افکار عمومی را نیز اقناع نخواهد کرد.

جوکار تصریح کرد: کابینه‌ای که از افراد نالایق تشکیل شود نه‌تنها تخصص لازم برای رفع مشکلات مردم را نخواهد داشت بلکه کشور را در موارد متعدد با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد زیرا مدیریت کشور نیازمند تجربه و داشتن تخصص‌های لازم در این زمینه است و مطمئناً اگر چنین موضوعی تحقق نیابد دولت در پیشبرد برنامه‌های خود به مشکل بر خواهد خورد.

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر جریان‌های سیاسی بخواهند در چینش اعضای کابینه اثر گذاشته و سهم‌خواهی کنند این کابینه، کابینه موفقی نخواهد بود و در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... نخواهد توانست به خواسته‌های مردم جواب مناسبی دهد. تغییرات کابینه باید در راستای منافع کشور و مردم صورت گیرد نه سهم‌خواهی هایی که برای منافع شخصی و حزبی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم تغییر در وزارتخانه‌های اقتصادی تأکید کرد: برای اینکه بتوانیم حداقل‌ها را برای مردم تأمین کنیم نیازمند افراد لایق و باروحیه خدمت‌رسانی هستیم. کابینه‌ای که بر اساس سهم‌خواهی جریان‌های سیاسی تشکیل شود دچار تشنج و تزلزل شده و نخواهد توانست منافع ملی را تأمین کند.

انتهای پیام/آ


آخرین عناوین آخرین عناوین