Skip to Content

شناسه : 35551928
مدیرکل محیط زیست استان مطرح کرد


مدیر کل محیط‌ زیست استان یزد با اشاره به این که پروژه یزدِ یک باید مجدداً ارزیابی زیست‌ محیطی شود بر لزوم جلوگیری از احداث و توسعه ی صنایع در پهنه دشت یزد - اردکان تاکید کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ «نیره پورملایی» در طی دیدار جمعی از اعضای هیئت‌مدیره موسسه حامیان حیات پاک شهرستان اشکذر، مؤسسات و تشکل‌های مردمی را بازوی سازمان محیط‌زیست دانست و گفت: محیط‌ زیست مسئله مرتبط به یک اداره و یک سازمان نیست و مسئله‌ی عمومی است که نیاز به حمایت همگانی دارد.

وی با بیان این‌ که محور توسعه صنایع باید انسان باشد و سلامت انسان را به خط نیندازد، گفت: جای تعجب دارد که صنایع از نوع سنگین و پرآب خواه باوجود تنش آبی در استان یزد احداث‌شده است.

پورملایی بر جلوگیری از احداث و توسعه صنایع در پهنه دشت یزد – اردکان تأکید و بیان کرد: در مورد صنایع مستقر نیز پایش‌ها به‌صورت روزانه انجام می‌شود و تاکنون در مورد تخلفات صورت گرفته اقداماتی ازجمله الزام به رعایت استانداردها، تذکر و پلمپ برخی از واحدها صورت گرفته است.

مدیر کل محیط‌زیست استان یزد با اشاره به پروژه طرح فولاد یزد یک، تصریح کرد: این پروژه در سال ۸۸ مجوز گرفته ولی به مدت ۱۰ سال اقدامی انجام نداده است که با توجه به شرایط کنونی منطقه باید برای اجرا، این طرح ارزیابی زیست‌محیطی مجدد و مجوز آب منطقه‌ای را اخذ کند.

وی با تأکید بر نصب سامانه پایش آلایندگی در شهرستان اشکذر، شفاف‌ سازی در زمینهٔ محیط‌ زیست را از حقوق اساسی مردم دانست و تأکید کرد عوارض آلایندگی باید صرف محیط‌زیست منطقه شود.

پورملایی از پیگیری جدی برای راه‌اندازی نمایندگی اداره محیط‌زیست در شهرستان اشکذر خبر داد و گفت: در صورت تأمین نیرو مشکلی برای راه‌اندازی این نمایندگی در شهرستان وجود ندارد.


آخرین عناوین آخرین عناوین