Skip to Content

شناسه : 33689528
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان خبر داد


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان گفت: مردم شهرستان اردکان در یازده ماهه سال جاری بیش از 543 میلیون و پانصد هزار تومان صدقه داده اند.

به گزارش اردکان گویا ؛ محمدرضا خلیلی ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته امداد از جمله اولین نهادهایی است که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت امور معیشتی محرومان و نیازمندان جامعه تأسیس شد.
وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، رفع مشکلات فراوان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی طبقات محروم جامعه و پیش بینی برنامه های مورد نیاز برای توانمندسازی و رفع نیازهای اقشار محروم مورد توجه ویژه دولتمردان قرار گرفت به گونه ای که لزوم حمایت و دستگیری از نیازمندان و محرومان جامعه در صدر برنامه های نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و بر این اساس کمیته امداد برای مدت نامحدود و به منظور حمایت و رسیدگی به محرومان و خودکفایی آنها آغاز به کار کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان اظهار داشت: استمرار فعالیت این نهاد با تمرکز بر امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده های نیازمند با رعایت حفظ کرامت انسانی و عزت نفس آنان، حمایت هدفمند از آنها و ترویج فرهنگ کار در میان افراد و خانواده های تحت پوشش، تلاش برای پیشگیری از تولید نظام یافته فقر در کشور، کمک به بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار نیازمند، ارائه خدمات اجتماعی و حمایتی در جهت توانمندسازی نیازمندان شامل؛ توسعه پوشش بیمه اجتماعی، فراگیر نمودن خدمات بهداشتی، بیمه درمان و ارتقای کمی و کیفی خدمات حمایتی پایه؛ اعم از مسکن، آموزش و معیشت نیازمندان، ترویج فرهنگ انفاق، ایثار و نیکوکاری و نشر سنت های حسنه اسلامی و در نهایت تلاش مستمر برای انجام فعالیت های مربوط به حمایت های مادی و معنوی از محرومان صورت گرفته است.
وی در ادامه به بیان اهم فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان در یازده ماهه سال 1396 پرداخت و گفت: مردم خیّر و نوع دوست شهرستان در این مدت بیش از 19 میلیارد و پانصد میلیون ریال به این نهاد کمک کرده اند که از این مبلغ بیش از 5 میلیارد و 435 میلیون ریال بصورت صدقه از 12 هزار و 360 صندوق صدقات فعال در سطح شهرستان جمع آوری شده است.
خلیلی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ 4 میلیارد و 524 میلیون ریال به عنوان کمک معیشت به 711 خانوار در قالب 968 نفر پرداخت شده است و همچنین مبلغ 401 میلیون ریال بصورت نقدی و کالا به 559 نفر از اقشار نیازمند در قالب کمک های موردی پرداخت شده است.
وی افزود: پرداخت 250 میلیون ریال جهیزیه به 11 نفر از نوعروسان تحت حمایت، پرداخت بیش از 6 میلیارد و 700 میلیون ریال برای حمایت از 91 نفر از ایتام و 160 نفر از خانواده های بد سرپرست در قالب طرح محسنین، پرداخت تعداد 44 فقره وام اشتغال به مبلغی بالغ بر 7 میلیارد و 110 میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت و پرداخت 127 مورد وام اضطراری کارگشایی به مددجویان تحت حمایت به مبلغ 9 میلیارد و 430 میلیون ریال از دیگر اقدامات این نهاد بوده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: در این مدت هزینه های درمانی بیش از 350 نفر از مددجویان به مبلغ 262 میلیون ریال و حق بیمه اجتماعی 71 نفر از مجریان طرح های اشتغال و زنان سرپرست خانوار با مبلغی افزون بر 9 میلیارد و 430 میلیون ریال پرداخت شده است و همچنین برای احداث، تکمیل و تعمیر بیش از 53 مورد از منازل مددجویان یک میلیارد و 456 میلیون ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد در زمینه آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت گفت: برای آموزش 182 نفر از مجریان طرح های اشتغال زایی مبلغ 220 میلیون ریال هزینه شده است. همچنین در راستای حمایت از 253 نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت بیش از 573 میلیون ریال پرداخت شده است.
خلیلی در پایان ضمن تشکر مجدد از حمایت های خوب خیّرین و مردم شهرستان اردکان از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اظهار داشت: تأمین 450 قلم کالای اساسی، 200 مورد تعمیر مسکن مددجویان، 10 مورد تأمین جهیزیه، 14 مورد هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج، 700 مورد برای ارتقای شاخص های بهداشتی، 40 مورد هزینه نگهداری از بیماران نیازمند، 700 مورد سبد کالا، 35 مورد تأمین هزینه لوله کشی گاز و 30 مورد پرداخت هزینه اجاره منزل مددجویان از جمله نیازمندی های افراد تحت پوشش کمیته امداد شهرستان اردکان است که امیدواریم که با کمک مردم و خیّرین بتوانیم این نیازها را هرچه سریعتر مرتفع کنیم.
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین