Skip to Content

شناسه : 35641547
معاون فرماندار اردکان:


معاون امور سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اردکان، ابراز کرد: یکی از راهکارهای آشتی مردم با کتاب و مطالعه، داشتن الگوهای مناسب نظیر مدیران پژوهشگر و حامی کتاب است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «رقیه کرمانیان» در طی نشستی با جمعی از کارکنان این نهاد، افزود: پایین‌بودن سطح انگیزه برای مطالعه می‌تواند دلیلی برای پایین‌آمدن سرانه مطالعه باشد.

وی اضافه کرد: باید برخی عوامل انگیزشی در افراد برای مطالعه هدفمند، جهت‌دار و با پایه‌های تحقیقاتی و پژوهشی مشخص وجود داشته باشد چراکه این روزها به‌نوعی شاهد سرخوردگی از وضعیت تحصیلات عالی در جامعه نیز مشاهده می‌شود و همین امور نیز در پایین‌آمدن سرانه مطالعه کتاب دخیل است.

معاون فرماندار اردکان با بیان اینکه ابزارها و روش‌های مختلفی برای آشتی مردم با کتاب وجود دارد، تصریح کرد: از تجربه کشورهای پیشرفته دیگر می‌توان استفاده کرد. وی ادامه داد: در مورد رشد سرانه مطالعه نیز روش‌های مختلفی وجود دارد، باید سمن‌ها ورود جدی داشته باشند و بسترهای لازم را برای کتاب‌خوانی به وجود بیاورند.

کرمانیان با بیان این که در طی دهه‌های گذشته، کتابخانه‌ها به لحاظ حضور مردم و دانشجویان بسیار گرم بود، تصریح کرد: در حال حاضر کتابخانه‌های ما گرمی سابق و فضای قبل را ندارند لذا بازگرداندن این هویت به کتابخانه‌ها و جهت دادن به جامعه برای قرار گرفتن در مسیر کتاب‌خوانی، هم نیازمند فرهنگ‌سازی در بین خود مردم است.

گفتنی است که کارکنان فرمانداری شهرستان اردکان یک‌هفته در میان خلاصه‌ای از کتاب‌های خوانده‌شده خود را برای دیگر اعضاء تشریح می‌کنند.


آخرین عناوین آخرین عناوین