Skip to Content

شناسه : 34188519
فرماندار شهرستان:


عالی ترین مقام اجرایی اردکان با اشاره به آثار و برکات موقوفات، اظهار داشت: «وقف» در فرهنگ مردم این شهرستان ریشه‌ای محکم و استوار دارد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «مهندس هادی مقیمی» در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به پیشینه مذهبی و دینی مردم شهرستان اردکان، گفت: این پیشینه درخشان نشان می‌دهد که وقف در فرهنگ مردم ما ریشه‌ای محکم و استوار دارد. فرهنگ وقف، ارزشمند و جزو باقیات‌الصالحات است که باید آثار آن به مردم برسد.

وی، افزود: هنوز فرهنگ وقف و مدیریت موقوفات به‌روز و مدرن نشده است و می‌طلبد که با بررسی و مطالعه و کار پژوهشی و علمی این اتفاق بیفتد. بسیاری از عموم مردم به مأموریت اوقاف پی نبرده‌اند و با آن آشنا نیستند که باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

فرماندار اردکان بر همکاری استان برای ساماندهی مجموعه امامزاده سید نورالدین احمد (علیه‌السلام) به‌عنوان نماد ورودی به استان یزد، تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد و اعتبار ویژه‌ای از طریق استان در نظر گرفته شود تا از این ظرفیت برای اهداف عالی اوقاف بهره‌گیری شود.

در ابتدای این دیدار، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اهمیت و جایگاه موقوفات شهرستان اردکان در استان گفت: این شهرستان ازنظر تعداد موقوفات و درآمد از محل موقوفات رتبه دوم را در سطح استان دارد و ظرفیت‌های خیلی خوبی هم برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان وجود دارد.

وی از وجود آستان مقدس امامزاده سید نورالدین احمد (علیه‌السلام) اردکان در محل ورودی استان یزد به‌عنوان یک پتانسیل مهم برای جذب مسافر یادکرد و افزود: موانعی مانند خطر راه دسترسی به این امامزاده وجود دارد که با همکاری ارگان‌های مربوطه می‌توان این موانع را رفع کرد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسین زارع زاده، گفت: حوزه وقف یک ظرفیت اجتماعی بسیار خوبی در توسعه و رشد کشور است تا مردم در رفع معضلات و مشکلات جامعه نقش مؤثری داشته باشند. اگر دولت چند سالی مجموعه وقف را تقویت کند بخشی از معضلاتی که در جامعه وجود دارد حل خواهد شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین