Skip to Content

شناسه : 35641695
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد:


مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان یزد، اظهار داشت: وضعیت منابع آب دارالعباده بحرانی و در اردکان شرایط بغرنج‌ تر از ۹ شهرستان دیگر موجود در استان است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «محمد مهدی جوادیان‌ زاده» در طی جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان اردکان، افزود: شرکت آب منطقه ای استان یزد، نقطه مقابل کشاورزان نیست و نخواهد هم بود و تمام تلاش خود را برای حفظ کشاورزی پایدار در منطقه به کار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان یزد، گفت: وضعیت منابع آب استان بحرانی و در اردکان شرایط بغرنج‌تر از ۹ شهرستان دیگر است و اگر روند کنونی مصرف همچنان تداوم داشته باشد، منطقه با خطر توسعه بیابان‌زایی، افزایش گردوغبار و ریزگردها روبرو خواهد شد.

این مقام مسئول، تصریح کرد: طرح ملی احیا و تعادل‌بخشی منابع آب، از چند سال گذشته به دلیل مدیریت وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی اجراشده است.

جوادیان زاده، بیان کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد آب در اردکان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود در حالی‌ که ضریب اشتغال در این بخش هشت درصد است.

وی در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص از بین رفتن محصول باغ‌های پسته اردکان به دلیل کمبود آب، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از بین رفتن محصول پسته به دلایل دیگری از جمله سرمازدگی و گرمازدگی بود و کمبود آب نقش چندانی در این موضوع نداشت.


آخرین عناوین آخرین عناوین