Skip to Content

شناسه : 34392762
مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان:


مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای اداره کل سازمان محیط‌ زیست استان یزد، تصریح کرد: هوای شهرستان‌ های اردکان و میبد برای همه گروه‌های سنی در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی میرزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای استان یزد در وضعیت ناسالم و حساس قرار گرفته است، گفت: از ساعت 11 شب روز گذشته بعد از ورود سامانه جدید به استان یزد میزان ذرات معلق در هوا افزایش یافت که این روند سیر نزولی داشته است؛ اما همچنان این روند بالا بوده است.

وی، افزود: در شهر یزد میزان ذرات معلق در هوا تقریباً ساعت هشت صبح امروز دو برابر حد مجاز بوده است و در حال حاضر به 1/5 برابر حد مجاز رسیده است و این روند کاهشی است؛ لذا شاخص کیفیت هوا شهر یزد در وضعیت ناسالم برای گروه حساس قرارگرفته است.

مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اداره کل سازمان محیط‌ زیست استان یزد بابیان اینکه هوای شهرستان‌های اردکان و میبد برای همه گروه‌های سنی در وضعیت هشدار قرار گرفته است، اظهار داشت: به مردم توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد از تردد غیرضروری خودداری کنند؛ به‌ویژه کودکان، سالخوردگان و کسانی که دارای شرایط حساس تنفسی و قلبی هستند، ضرورت دارد که تا جایی که امکان دارد از تردد غیرضروری خودداری کنند.

میرزاده با تأکید بر اینکه منشأ علت اصلی این آلودگی‌ها طبیعی بوده و براثر ورود سامانه جدید به استان رخ‌داده است، تصریح کرد: فرودین سال گذشته پنج روز ناسالم در استان یزد حاکم بوده و در فروردین سال جاری سه روز ناسالم در استان یزد حاکم بوده است؛ همچنین در اردیبهشت‌ماه سال گذشته پنج روز ناسالم در استان یزد بوده که در اردیبهشت سال جاری تاکنون استان یزد سه روز ناسالم را تجربه کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه روند روزهای آلوده در استان یزد هرساله رو به کاهش است، بیان داشت: روزهای آلوده در سال 94، 45 روز، در سال 95، 39 روز و در سال 96، 31 روز بوده است؛ همچنین تعداد روزهای ناسالم از ابتدای سال جاری تاکنون شش روز بوده است؛ لذا باید توجه داشت که در سه ماه فصل بهار به‌ویژه اردیبهشت‌ماه تعداد روزهای ناسالم، بیشتر از ماه‌های دیگر از سال است.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه فصل بهار سال 95 تعداد روزهای آلوده 14 روز و در سه‌ماهه فصل بهار سال 96 تعداد روزهای آلوده 11 روز بوده است و همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون شش روز آلوده در استان یزد حاکم بوده است؛ چنانچه متوسط میانگین تعداد روزهای آلوده سه‌ماهه فصل بهار در سال 95، 4/7، در سال 96، 3/7 و در سال جاری تاکنون سه روز است.


آخرین عناوین آخرین عناوین