Skip to Content

شناسه : 35753177
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد تاکید کرد


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، محفل ادبی اخیر برگزار شده در بخش خرانق به مناسبت روز شهرستان اردکان را مقدمه ای برای اجرای برنامه های مفید در حوزه ی میراث فرهنگی دانست.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی بخشداری خرانق از توابع شهرستان اردکان؛ «مصطفی فاطمی» در حاشیه برپایی محفل شب شعر به مناسبت روز اردکان، با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای جشنواره زردک خرانق اردکان که روزهای ۲۸و۲۹آذرماه درروستای تاریخی خرانق برگزارمی شود افزود: هدف این برنامه ها استفاده از ظرفیت های بومی و مردمی برای معرفی تاریخ ارزشمند روستاهای این بخش است. مردم خرانق همگی میزبان این جشنواره هستند و متولی امر برگزاری خود مردم هستند و بخشداری و اداره میراث فرهنگی و سایر ارگان ها هم حمایت خواهند کرد.

این مقام مسئول؛ روستای خرانق را خاستگاه فرهنگ اصیل ایرانی و ارزش های زندگی روستایی عنوان کرد و افزود: جشنواره زردک با محور قراردادن فرهنگ روستایی گام ارزشمندی به سمت ترویج سنت های اصیل ایرانی برخواهد داشت.

لازم به ذکر است که نخستین جشنواره زردک خرانق اردکان امسال در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر ماه سال جاری به همراه برنامه های فرهنگی و علمی در حوزه کشاورزی و میراث فرهنگی در روستای خرانق اردکان برگزار خواهد شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین