Skip to Content

شناسه : 35024956
به همت شبکه بهداشت و درمان؛


به همت واحد آموزش کارکنان شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان اردکان، همایش آسیب های اجتماعی فضای مجازی با حضور پرسنل واحدهای شبکه بهداشت و درمان در محل سالن اجتماعات کانون شهید مدرس برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از وب سایت شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان اردکان؛ در این همایش آقای مهندس ضابط مدیر گروه IT دانشگاه بین المللی المصطفی قم و مدیر عامل مؤسسه خواجه نصیر طوسی در خصوص معایب استفاده بی رویه از فضای مجازی و بازی های رایانه ای گفت: بازی های رایانه ای از مواد مخدر اعتیاد آورتر است به طوری که جزء اعتیادهای خاموش به حساب می آید.

وی، افزود: تأثیر بازی های رایانه ای بر سلامت جسم و روان به حدی است که گاه درمان آن مشکل است بطوری که اضافه وزن، ضعف بینائی، افسردگی، پرخاشگری و... از جمله مشکلات احتمالی آن است.

ضابط، ادامه داد: بازی رایانه ای برای کودک شخصیت ایجاد می کند چون فرد خودش باعث پیشرفت بازی می شود و احساس بزرگی، قدرت و شخصیت جدیدی می کند و به نوعی احساس خودانگاری در وی ایجاد می شود. پس باید کودک را آگاهانه از بازی خارج کرد و به وی فرصت بازیابی شخصیت خودش را داد.

این کارشناس ارشد فضای مجازی، خاطرنشان کرد: با ورود تکنولوژی های پیشرفته در منازل نظیر تلویزیون، گوشی همراه، رایانه و دوربین های مدرن، حریم خصوصی و امنیت خانواده ها از بین رفته است.

مهندس ضابط، افزود: در استفاده از بازی های رایانه ای طبقه بندی سنی را رعایت کنید. چون اگر کودک هدفمند وارد بازی ها شود استعداد او شکوفا می شود مثل کارگردانی و تدوین صحنه های گل بازی فوتبال رایانه که توسط برخی کاربران این بازی ها صورت می گیرد.

وی، اذعان کرد: تا سن 14 سالگی مالکیت گوشی، تبلت و رایانه را به کودک ندهید و از سن 14 سالگی به بعد با وضع قوانین و با مسئولیت پذیری نوجوان و نظارت درست در صورت نیاز نسبت به خرید آن اقدام کنید.


آخرین عناوین آخرین عناوین