Skip to Content

شناسه : 34906110
دکتر عضدزاده تشریح کرد


رئیس اداره بهزیستی اردکان، گفت: تفاهم‌نامه همکاری میان بهزیستی و کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی مردم در زمینه آسیب ها و راه های پیشگیری از آن است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «دکتر امیر ولی عضدزاده» در نشست هماهنگی همکاری های مشترک با کانون های فرهنگی هنری مساجد اردکان به ضرورت جذب مشارکت عمومی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: باید بتوانیم از همراهی و مشارکت مردم و موسسات استفاده کنیم و قدم‌های رو به جلو در راه رسیدن به اهداف پیشگیری از آسیب‌ها برداریم و مشارکت ها می‌تواند به‌عنوان یک ظرفیت توانمند و اثرگذار مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات عدیده فرهنگی که در جامعه وجود دارد باید دستگاه‌هایی که کار فرهنگی انجام می‌دهند، دست به دست هم دهند و در مسیر رفع مشکلات قدم بردارند و یکی از مشکلات مهم در برخورد و بررسی آسیب های اجتماعی را موازی کاری دستگاه ها دانست که در این خصوص باید اقدام لازم صورت گیرد.

عضدزاده اظهار کرد: اگر به ریشه آسیب‌ها توجه نکنیم به بیراهه رفته‌ایم و آنچه انجام می‌ دهیم تناسب نخواهد داشت و خروجی آن مثبت نخواهد بود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید اصلاح امور و الگوها صورت گیرد.

وی در مورد اهداف تفاهم‌نامه هم عنوان کرد: بالا بردن سطح معلومات کانون های فرهنگی و هنری مساجد در مورد آموزش های پیشگیری از جمله مهارت های زندگی ، خانواده ، استفاده از ظرفیت مساجد در فعالیت های اجتماع محور و ... است.

عضدزاده با اشاره به 2فعالیت بهزیستی شامل طرح مشاوره و غربالگری ژنتیک و آموزش زوجین در زمان عقد که با همکاری دستگاه های مختلف در حال انجام است، تصریح کرد: این آموزش ها می تواند امری ضروری در پیشگیری و حرکت به سمت آگاهی بخشی به جامعه باشد .

این مسئول با بیان اینکه اولین قدم فرهنگ سازی، پیشگیری و ارتقای آگاهی و توانمندی است افزود: نقطه مهم، کانون خانواده است، اگر نسبت به آن غفلت کنیم، شاهد بسیاری از مشکلات مانند طلاق و آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

وی تعهدات بهزیستی در تفاهم‌نامه با کانون فرهنگی هنری مساجد را تامین مربی کارگاه‌های آموزشی ذکر کرد و یادآور شد: کانون مساجد نیز موظف به اطلاع‌ رسانی دربرگزاری کارگاه‌ها و معرفی افراد داوطلب برای اجرای کارگاه آموزشی به بهزیستی است.

همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان به فعالیت بیش از 20 کانون مساجد در شهرستان اشاره کرد و گفت: دنبال افزایش کارکردهای کیفی و تعیین حوزه‌های فعالیت‌های کانون‌ها هستیم.

«نسرین سبحان»، افزود: استفاده از ظرفیت بهزیستی در مساجد امری ضروری است که می توان در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی گامی مثبت باشد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی نیاز به هم افزایی و همکاری دستگاه ‌های مرتبط دارد تا بتواند تاثیرگذاری خاص خود را روی مخاطبان و به خصوص نسل جوان داشته باشد.

سبحان اظهار امیدواری کرد که کانون مساجد شهرستان با این تفاهم‌نامه بتواند آموزش‌ها و مسائل فرهنگی را به سمت مساجد ببرند.


آخرین عناوین آخرین عناوین