Skip to Content

شناسه : 25979113
رییس اداره بهزیستی اردکان:


هفتمین جلسه ی ستاد مناسب سازی اردکان با حضور اعضای ستاد مناسب سازی و مسئولین در محل بقعه متبرکه سید هاشم منطقه شریف آباد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا؛ حجت الاسلام سیدی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردکان با بیان اینکه امام زادگان و بقاع متبرکه جزء اماکن عمومی بوده و استفاده از این اماکن حق تمام افراد اجتماع می باشد و افراد معلول و سالمند از این قاعده مستثنی نمی باشند، افزود: در مورد امام زاده ها و بقاع متبرکه ای که دارای طرح جامع باشند مشکلی وجود ندارد و در حال حاضر این طرح در امامزاده سید هاشم ساغند و امام زاده ابراهیم رباط پشت بادام در حال اجرا بوده و تمام موارد مناسب سازی و استاندارد سازی رعایت خواهد شد.

این مقام مسئول، خاطر نشان کرد: در هر امام زاده ای که واحد عمران فعالیت نماید قطعا موارد مناسب سازی رعایت می گردد

وی پیشنهاد کرد: یک تیم بازرسی متخصص در زمینه مناسب سازی محیط از زیارتگاه های بخش عقدا بازدید نموده و نسبت به اجرای موارد مناسب سازی این اماکن اقدام لازم صورت گیرد.

دکتر عضدزاده، دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان نیز با ارائه پاورپوینتی ضمن بیان اهمیت و ضرورت مناسب سازی ، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مناسب سازی شهرستان را عنوان و خواستار ادامه پیگیری و اقدام مطلوب از طرف مسئولین شد.

رئیس اداره بهزیستی اردکان، هدف ستاد مناسب سازی را مناسب سازی فضای شهری و اماکن عمومی برای ناتوانان و کم توانان و در ابعاد وسیع تر مناسب سازی فضای شهر برای تمامی اقشار جامعه دانست.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حجت الله کوثری، مسئول واحد فرهنگی اداره اوقاف نیز با بیان روایات و مطالبی در خصوص گرامیداشت مقام سالمندان و معلولین در قرآن و نهج البلاغه بر اهمیت موضوع مناسب سازی اماکن عمومی به ویژه امامزاده ها و بقاع متبرکه تاکید نمود.

کوثری در پایان گزارشی کامل از اقدامات یک ساله انجام شده در خصوص رعایت موارد مناسب سازی در امامزاده ها و بقاع  متبرکه ارائه نمود و افزود: شخص معلول و سالمند ما نباید به علت معلولیت یا سالمندی از حضور در اماکن مذهبی محروم گردد و خاطر نشان کرد: واحد فرهنگی اداره اوقاف آماده هر گونه همکاری جهت انجام موارد مناسب سازی با اداره بهزیستی شهرستان و دیگر دستگاه های مربوطه می باشد.


آخرین عناوین آخرین عناوین