Skip to Content

شناسه : 34391013
کرمانیان اردکانی خواستار شد


مدير كل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد، بیان کرد: نقش كليدي بانوان در اصلاح الگوي مصرف انرژي با آگاه بخشي و مشاركت پذيري باید تقويت و مورد توجه قرار گيرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی استانداری یزد؛ نشست تخصصي نمايندگان زن دستگاه هاي اجرايي به ميزباني شركت برق منطقه اي يزد به مناسبت روز صنعت برق و با حضور مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در محل سالن كنفراس اين مجموعه برگزار شد.

مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد بيان كرد:با توجه به شرايط پيش روي استان و فصل تابستان بايد به صورت جدي نسبت به مديريت مصرف انرژي برنامه ريزي و تلاش كنيم  و در اين فرايند شروع عملياتي الگوهاي مناسب مصرف از خانواده و گروه هاي سني كودك و نوجوان بسيار تاثيرگذار است.

«رقيه كرمانيان اردکانی»، اظهار داشت: بانوان به‌عنوان معماران و مديران داخلي خانه با آگاهي و كسب اطلاعات كافي نسبت به مشكلات برآمده از کم‌آبی كه جامعه را در شرايط دشواري قرار داده است می‌توانند نقش موثری در فرهنگ‌سازی مصرف انرژی و آب داشته باشند.

كرمانيان با اشاره به تعهد کارکنان صنعت برق استان در راستای ایجاد پایداری مطمئن شبکه برق، تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول نسبت به معرفی ابزارهای کاربردی با سطح مصرف انرژی کم و شیوه استفاده از آن به بانوان توجه بیشتری کنند.

وي، افزود: نقش بانوان در مدیریت مصرف انرژی نقشی کلیدی است و این بانوان هستند که می‌توانند نقطه شروع اصلاح الگوي مصرف باشند و با  نشر فرهنگ و معرفي روش هاي مناسب برای مصارف خانگی، الگویی فراگیر را در جامعه طرح کنند.

مديركل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در پایان گفت:توانمندسازي،آگاهي بخشي و مهارت افزايي بانوان در موضوعات مختلف از رويكردهاي مهم دفتر بانوان و خانواده استانداري مي باشد و در اين راستا افتتاح بازارچه دائمي صنايع دستي در مجتمع سامان،اجراي طرح توان افزايي در مسير كسب و كار و طرح كتابخوان انديشه ورز از برنامه هاي اين دفتر مي باشد كه از بانوان استان براي مشاركت و همراهي با اين برنامه ها دعوت مي شود.

گفتني است که در پایان این جلسه از نمايندگان و مشاوران زن در دستگاه هاي اجرايي با توجه به ارزیابی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اهداي لوح سپاس تجليل و قدرداني شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین