Skip to Content

شناسه : 34876461
رقیه کرمانیان:


مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد؛ نقش جامعه بانوان را در صرفه جویی انرژي كليدي دانست.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی استانداری یزد؛ «رقیه کرمانیان اردکانی» در طی دهمین همایش تجلیل از بانوان برگزیده استان یزد در مدیریت مصرف برق؛ نقش بانوان را در صرفه جوئي انرژي كليدي دانست و افزود: با توجه به اينكه يك سوم مصرف نهايي انرژي ما مربوط به مصراف خانگي است و بانوان بعنوان افرادي كه بهره وران انرژي درخانواده هستند با آگاهي و اصلاح رفتارشان مي توانند سبك زندگي مطلوب ورفتار پسنديده در ابتدا درخودشان و بعد درخانواده و جامعه نهادينه كنند.

كرمانيان خاطر نشان كرد: زنان درخانواده پايه گذار فرهنگ اصلاح الگوي مصرف هستند با آگاهي از راهكارهاي ساده اي چون آشنايي با ساعات اوج بار، انتخاب درست لوازم خانگي و توجه به برچسب انرژي كه بدون تنزل سطح رفاه خانواده ها مي تواند بهره وري و كاهش مصرف انرژي را به همراه داشته باشد و منشاء اين رفتار آگاهي و دانش است.

مدير كل دفتر امور بانوان وخانواده با بيان اينكه زنان با اصلاح الگوي مصرف خود مي توانند موجب آموزش و انتقال غير مستقيم بهينه سازي مصرف انرژي در جامعه و خانواده شوند، ادامه داد: درحال حاضر درفصل گرم سال قرار داريم و درك و لمس اهميت موضوع صرفه جويي و مديريت مصرف به خوبي مشهود است.

وی تاكيد كرد: نبايد باعث شويم به علت بد مصرفي ، بخشي از مديريت مصرف از طرق شبكه سراسري انجام شود واين نياز به آگاه سازي و آموزش شهروندان دارد.

كرمانيان در پايان افزود: خوشبختانه وزارت نيرو و شركتهاي وابسته سعي دارند دراين جهت با برگزاري چنين همايش هاي فرهنگ درست و بهينه مصرف كردن را نهادينه كنند.

گفتنی است در پایان این مراسم ضمن رونمایی از تمبر بانوان برگزیده استان در مدیریت مصرف برق با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از این بانوان تجلیل شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین