Skip to Content

شناسه : 34134910
فرماندار اردکان خواستار شد


فرماندار اردکان در دیدار با رئیس و جمعی از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان بر لزوم نظارت بر استفاده از مصالح بومی در نماسازی و کف‌سازی خانه‌های روستایی تاکید کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «مهندس هادی مقیمی» در نشست با رئیس و جمعی از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردکان، گفت: دستور امام راحل‌ره مبنی بر تأسیس این بنیاد به فاصله کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی، نشان از اهمیت رسیدگی به محرومان و اقشار ضعیف در نگاه متعالی انقلاب و امام عظیم‌الشأن دارد و نباید این هدف بزرگ فراموش شود.

فرماندار اردکان با اشاره به این‌که بنیاد مسکن متولی اصلی ساخت و ساماندهی مسکن در روستاهاست بر ضرورت توجه به نحوه ساخت‌وسازها تأکید کرد و گفت: در دهه‌های اخیر، صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته و از این منظر، بافت‌های قدیمی روستاها و بوم‌گردی‌ها باید تقویت شوند.

وی، افزود: در این حوزه، بنیاد مسکن باید با داشتن نقشه راه بر حفظ اصالت میراث فرهنگی و شکل سنتی در روستاها از طریق نظارت بر استفاده از مصالح بومی در نماسازی و کف‌سازی نقش‌آفرینی کند.

مقیمی با تقدیر از تهیه طرح هادی روستایی برای کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان؛ به وظایف محوله به بنیاد مسکن در این حوزه اشاره و اظهار داشت: در طرح‌های هادی روستایی باید نظارت دقیق و جزئی‌تری در حوزه کاربری‌ها و نیز محدوده روستاها صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان، مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها را مناسب ارزیابی و اظهار امیدواری کرد این رویه همچنان با جدیت ادامه یابد.


آخرین عناوین آخرین عناوین