Skip to Content

شناسه : 35625309
مسئول سنجش آلودگی هوا محیط‌ زیست یزد:


مسئول ایستگاه‌ های سنجش آلودگی هوا اداره کل سازمان محیط‌ زیست استان یزد، گفت: شاخص کیفی هوای یزد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی میرزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس با اشاره به این که شاخص کیفیت هوای یزد در یک ساعت گذشته PM ۱۰ و مقدار ۳۴۴ میکروگرم بر متر مکعب ثبت شده است، گفت: در همین ساعت میزان غلظت ریزگردها در یزد دو برابر حد مجاز، در شهرستان اردکان سه برابر و در شهرستان میبد یک و نیم برابر حد مجاز بوده است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوای یزد در محدوده هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به‌مانند سالخوردگان، کودکان، سالمندان، بیماری‌های تنفسی و قلبی قرار گرفته است، افزود: سامانه بارشی که وارد استان شده همراه با وزش باد و گرد و غبار بوده است.

مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا اداره کل سازمان محیط‌ زیست استان یزد جهت سامانه بارشی را از سمت شمال غرب و غرب عنوان و اظهار داشت: این سامانه تا روز دوشنبه ادامه دارد؛ اما مدت تأثیرگذاری آن مشخص نیست.

میرزاده در پایان، خاطرنشان کرد: ماندگاری این سامانه بستگی به‌ پیش‌بینی هواشناسی دارد و این شرایط به‌طور مداوم رصد و اطلاع‌رسانی خواهد شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین