Skip to Content

شناسه : 34486645
رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان خبر داد


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری اردکان، گفت: مسئولان توجه خاصی به صنعت گردشگری دارند؛ در این ارتباط موافقت اولیه برای ساخت 16 واحد جدید بوم گردی در این شهرستان صادر شده است.

به گزارش اردکان گویا؛ «حمید مشتاقیان» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: بوم گردی به معنای احترام به فرهنگ گذشته است که بیش از هر چیزی نگرشی خاص، آینده نگری، اخلاقی، فرهنگی و انسانی به صنعت گردشگری در اقتصاد دارد.

وی، اضافه کرد: از سال 1394 تاکنون با پیگیرهای انجام شده در روستاهای خرانق، درند، ساغند، رباط پشت بادام، سرو سفلی و همچنین در شهرهای عقدا و اردکان بررسی های لازم در این ارتباط صورت گرفت.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری شهرستان اردکان، ادامه داد: با توجه به موافقت اولیه برای احداث واحدهای بوم گردی، این اداره از سرمایه گذاران این بخش به صورت نظارتی و اعتباری حمایت می کند.

این مقام مسئول، بیان کرد: احداث بوم گردی باعث ایجاد اشتغال برای ساکنان محلی و کسب درآمد برای آنان خواهد شد و مردم علاوه بر حفظ و احیاء محیط زیست، آداب و رسوم گذشته، محیطی جذاب برای گردشگران آماده می کنند.

مشتاقیان، اضافه کرد: تاکنون چهار واحد بوم گردی با ظرفیت 115 نفر در شهر اردکان افتتاح شد، امید است تا پایان سال 1397 نیز چندین واحد دیگر به مرحله بهره برداری برسد. 


آخرین عناوین آخرین عناوین