Skip to Content

شناسه : 32722518
فرماندار:


فرماندار اردکان مهم‌ترین چالش شورای اسلامی این شهر را جبران کسری بودجه دانست و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه بخش قابل توجهی از درآمدهای شهرداری ها کاهش یافته است،

به گزارش اردکان گویا به نقل از ایرنا هادی مقیمی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی مرکز شهرستان اضافه کرد: با توجه به مطالبات و توقعات به ‌حق مردم باید شوراها و شهرداری ‌ها به دنبال منابع درآمدی جدیدی باشند.
وی تصریح کرد: همچنین عوارض نوسازی و سایر بدهی‌ها و مطالبات شهرداری نیز باید با روال منطقی دنبال شود.

پروژه پارک بانوان اردکان هرچه زودتر اجرایی شود 
فرماندار اردکان در ادامه نشست یاد شده توجه به حوزه بانوان را از مهم‌ترین دغدغه‌ها و اولویت‌ها دانست و اظهار کرد: بخشی از هزینه‌ها برای احداث پارک بانوان از محل اعتبار ماده 55 تأمین شده، انتظار این است که عملیات اجرایی آن توسط شهرداری تسریع شود.
مقیمی، در خصوص مباحث آلودگی هوا در اردکان نیز گفت: ریزگردها و وجود جاده‌های بین مزارع، فعالیت های معدنی و مهم‌تر از همه خشکسالی‌های پی‌ درپی که در 20 سال اخیر پوشش گیاهی منطقه را از بین برده است از مهم‌ترین دلایل آلودگی هواست.
وی در باره آلودگی ناشی از صنایع با اعلام این مطلب که بسیاری از واحدها آمادگی تأمین هزینه‌ها برای بررسی آلاینده‌های خود دارند، افزود: علاوه بر پیگیری جدی دستگاه‌های ذی‌ربط، از فعالان این حوزه به‌ویژه کارشناسان امر نیز انتظار می‌رود تا با تشکیل تیم کارشناسی و با حمایت‌های قانونی فرمانداری و محیط ‌زیست کمک‌کار دولت باشند و این موضوع را تا حصول نتیجه دنبال کنند.
فرماندار اردکان بیان کرد: نباید هدف را گم کنیم و بدون انجام کار علمی و کارشناسی، انگشت اتهام را به ‌سوی کسی دراز کنیم، آنچه کارشناسان تاکنون اعلام کردند، این است که عمده‌دلیل آلودگی هوای اردکان، ذرات معلقی هستند که باید با بارندگی رفع شود.
مقیمی افزود: علاوه بر آن، نگرانی زیادی در خصوص از بین‌رفتن منابع خاک وجود دارد، لذا کارگروهی برای تعیین درصد تعهدات باقی‌ مانده واحدهای صنعتی برای ایجاد فضای سبز تشکبل خواهد شد، در مکاتبه با معاون عمرانی استانداری یزد، نیز درخواست شد تا اجازه دهند صنایع به‌جای ایجاد فضای سبز در محل واحدهای تولیدی، آن ‌را در پارک صنایع و نیز کمربند شهری ایجاد کنند تا بخشی از مشکل گرد و غبار و ذرات معلق رفع شود.
فرماندار اردکان در بحث تعهدات اجتماعی صنایع نیز گفت: وقتی جمعیت مهاجر وارد یک شهر می‌شود فرهنگ آن‌ را دستخوش تغییرات می‌ کند، لذا وقتی گفته می‌شود، صنعت، صرفا موضوع اشتغال‌زایی نباید موردتوجه قرارگیرد، چراکه با ورود مهاجران، آسیب‌های اجتماعی، گرانی مسکن، کمبود فضای تفریحی و درمانی و... نیز به‌وجود می‌آید که صنایع موظف‌اند برای جبران آن اقدام کنند.
تطبیق مصوبات کمیته انطباق قانونی تر بررسی می شود 
مقیمی در واکنش به درخواست رئیس شورای اسلامی شهر اردکان در مورد مصوبات کمیته انطباق گفت: این شورا متشکل از نمایندگانی از وزارت کشور، دستگاه قضایی، نماینده شورای استان و... است و کار تطبیق روزبه‌روز قانونی‌تر و سخت‌گیرانه‌تر می‌شود، چراکه بعدا باید امکان پاسخگویی به موارد وجود داشته باشد، لذا چنانچه مصوباتی از شورا رد می‌شود، نباید به کارشکنی تعبیر و تفسیر شود.
 


آخرین عناوین آخرین عناوین