Skip to Content

شناسه : 24370552
حسن عباسی در دانشگاه یزد:


رئیس اندیشکده یقین با انتقاد از واسطه قرار دادن کشورهای غربی برای توصیه آمریکا برای عمل به وعده هایش گفت: آمریکای غدار با توصیه به تعهدات خود عمل نمی کند. منطقی که آمریکا می فهمد منطقی است که قاسم سلیمانی در سوریه پیاده می کند، منطقی است که شهید طهرانی مقدم در تولید موشک پیاده می کند.

به گزارش اردکان گویا، حسن عباسی شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه یزد گفت: 13 آبان تجمیع مناسبت های مختلفی است که یکی از آنها مساله مهم روز دانش آموز، دیگری اشغال سفارت ایالات متحده در سال 58، و دیگری تبعید امام راحل(ره) است و در مجموع روز ملی مبارزه با استکبار نامیده می شود.
وی روحیه استکبارستیزی را مخالف شعار الله اکبر توصیف کرد و بیان داشت: نمرود و فرعون امروز ایالات متحده است و روز استکبارستیزی روز مبارزه با این تلقی است.

 


رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر لزوم حمله به وجه استکباری آمریکا اظهار کرد: هیچ کشور و ملتی نیست که از آمریکا ضربه نخورده باشد. اما ایران کشوری است که بیشترین مواجهه را با آمریکا داشته چرا که تمدن غرب ایران را به عنوان رقیب فکری و فرهنگی خود می شناسد. هیچگاه روسیه غالب نبوده است. امروز روسیه مجبور است نیروی هوایی خود را با هدایت فرماندهان ایرانی در سوریه به کار بگیرد.
دکتر عباسی با برشمردن مراحل مختلف تقابل ایران با آمریکا بعد از انقلاب، گفت: وقتی دانشجویان سفارت آمریکا را تسخیر کردند، سفارت آمریکا کار دیپلماتیک نمی کرد، کار براندازی انجام می داد. همان واقعیتی که امروز هالیوود در فیلم ها و سریال های خود به تصویر می کشد. اگر سفارت آمریکا مانده بود، شرایط براندازی و تفرقه را ادامه می داد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا بعد از آزادشدن گروگان های آمریکایی به وعده های خود عمل نکرد و تحریم ها را بر ضد ملت ایران رقم زد، تاکید کرد: آمریکا تحریم ها را از سال 1359 تا کنون دنبال کرده است. همیشه قاعده دشمن بوده که از مسائل اقتصادی برای تحت فشار قرار دادن جبهه حق استفاده کند.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال ادامه داد: مرحله بعدی تقابل با آمریکا در سال 64 و در اوج پیروزی های ما در جنگ شروع شد. با دستگیری یک سری آمریکایی در لبنان، آمریکا به این بهانه و با هدف نزدیک شدن به ایران توسط مک فارلین کیک، انجیل و کلیدی برای باز شدن قفل روابط به ایران فرستاد.
عباسی اضافه کرد: آمریکا از این سو برای ایران کیک و کلید و انجیل فرستاد و از سوی دیگر از صدام حمایت کرد. آمریکا در زمان جنگ ناگهان 800 کیلومتر جبهه دریایی جدید علیه ایران ایجاد کرد که از تنگه هرمز تا خور موسی با آمریکا درگیر بودیم. آمریکا به این هم بسنده نکرد و سلاح شیمیای و میکروبی در اختیار صدام قرار داد و حتی مامور تعیین کرد که مطمئن شود این سلاح ها علیه ایران استفاده شود.
وی ابراز داشت: ایران بعد از دفاع مقدس در دولت سازندگی پنجره ای به روی غرب باز کرد. در آن زمان شرایط سازمان ملل و آمریکا را در اقتصاد پیاده کردیم اما در سال 73 قانونی تصویب کردند که اگر شرکتی در صنعت نفت و گاز ایران بیش از 20 میلیون دلار سرمایه گذاری کند مواخذه می شود. ما طرح ها را اجرا کردیم مزدی که به ما دادند تحریم بود.

 


عباسی با اشاره به مرحله دیگری از این تقابل عنوان کرد: در سال 1380 شعار گفتگوی تمدن ها را مطرح کردیم، آمریکا جنگ تمدن ها را شروع کرد. 11 سپتامبر اتفاق افتاد و دولت اصلاحات برای تسخیر افغانستان و مبارزه با طالبان به آمریکا کمک کرد، ولی مزد ما «محور شرارت» شد.
وی اضافه کرد: در سال 92 انرژی هسته ای را گذاشتیم روی میز مذاکره و یک انرژی هسته ای مینیاتوری شده تحویل گرفتیم و قرار شد تحریم ها را بردارند. ما همه چیز را پذیرفتیم از فردا آمریکا پیدا نشد که مجبور شدیم با ایمیل فشار بیاوریم. نقد را دادیم رفت.
رئیس اندیشکده یقین گفت: رئیس بانک مرکزی رفت آمریکا و گفت هیچ اتفاقی نیافتاده است. گفتند ما هیچ قولی بری حذف چرخه دلار نداده بودیم. این اتفاق هم نشان داد ما رو دست خوردیم.
عباسی با انتقاد از واسطه قرار دادن کشورهای غربی برای  توصیه آمریکا برای عمل به وعده هایش گفت: حضرت علی(ع) در مواجهه با معاویه وی را غدار یعنی دشمنی که با شما پای میز مذاکره می نشیند اما بعداً زیر قول خود می زند نامیدند. آمریکای غدار نیز با توصیه به تعهدات خود عمل نمی کند. منطقی که آمریکا می فهمد منطقی است که قاسم سلیمانی در سوریه پیاده می کند، منطقی است که شهید طهرانی مقدم در تولید موشک پیاده می کند.
وی ادامه داد: آمریکا برای خودش مقام استکباری قائل است. آمریکا اگر مستکبر نباشد، آمریکا نیست. نباید یک مومن چند بار از یک سوراخ گزیده شود و بعد به دشمن خوشبین باشد.

 


رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با انتقاد از عدم تولید علم در دانشگاه های کشور گفت: طبق فرموده رهبر انقلاب مبنای علوم انسانی ما علوم غیر توحیدی است. از علوم انسانیِ تثلیثی مسیحیت نمی توان علوم اسلامی استخراج کرد. دانشگاه باید در این زمینه پاسخگو باشد.
وی بیان داشت: در سال 63 امام خمینی(ره) فرمودند اگر در کشور ما ربا باقی بماند، کشور ما اسلامی نیست. امروز علامه جوادی آملی بعد از 10 سال هشدار در این خصوص در جلسه درس خارج از بی توجهی به این اصل اسلامی بغض می کند.
عباسی اظهار داشت: رهبر انقلاب در دیدار گذشته خود با فرماندهان سپاه توصیه کردند ارزش، آقایی و سروری دلار را بشکنید. چون نسل شما با جنگ ارزی روبروست. البته ایشان از سال 90 هشدار داده اند که دشمن یک جنگ تمام عیار را آغاز کرده است.
وی در پایان با درخواست از مسئولین جمهوری اسلامی برای برپایی قسط و عدل گفت: مردم ایران با این شان، عظمت و وفاداری نشان دادند زندگی بهتر دنیوی و اخروی حقشان است.

 


آخرین عناوین آخرین عناوین