Skip to Content

شناسه : 24790854
رئیس اداره بهزیستی اردکان:


ششمین جلسه «ستاد مناسب سازی فضاهای شهری جهت معلولان و سالمندان اردکان» با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در محل شهرداری احمدآباد تشکیل شد.

به گزارش اردکان گویا؛ شهردار احمدآباد از توابع شهرستان اردکان در این جلسه با بیان اینکه این نهاد در امر مناسب سازی اماکن و ساختمانهای خود، معابر، پارکها، فضاهای سبز و پروژه ها ضوابط و قوانین را راعایت کرده است، افزود: اگر ما یک شهر مناسب‌سازی شده داشته باشیم، مشکل مسکن، ازدواج و به ویژه اشتغال معلولین برطرف می‌شود چرا که وقتی معلولان بتوانند خودشان را در جامعه نشان دهند، نیازی به ترحم ندارند و خودشان با فعالیت نیازهای خود را برطرف می‌کنند.

مهندس محمد رضا تقوی تصریح کرد : تمام دستگاه‌ها موظفند همان گونه که برای سایر اقشار جامعه تلاش می‌کنند برای معلولان و سالمندان هم تلاش کنند.

حلوایی بخشدار مرکزی نیز نعمت سلامتی را بالاترین نعمت خداوندی دانست که به بشر هدیه گردیده و شکرانه سلامت را دستگیری از ناتوانان و کسانی برشمرد که از معلولیت رنج می برند و بر لزوم مناسب سازی محیط ادارات، نهادهای دولتی، اماکن عمومی، مکان های تفریحی روستایی و .... جهت حضور بیشتر و بهتر معلولین و جانبازان در جامعه تاکید کرد.

این مقام مسئول؛ هدف بخشداری، شهرداری، دهیاری، شورای اسلامی شهر و روستا و سایر ادارات بخش مرکزی را برنامه ریزی عمرانی و فرهنگی جهت هر چه بهتر انجام شدن موارد مناسب سازی اعلام نمود.

رئیس اداره بهزیستی اردکان نیز ضمن تقدیر از زحمات شهرداری احمد آباد در بحث مناسب سازی و مبلمان شهری ویژه معلولان و سالمندان گفت: مناسب سازی باعث حمایت از معلولین در جهت رسیدن به استقلال نسبی و به عبارتی تساوی فرصت ها، عدالت اجتماعی و پیوستن تمامی افراد معلول به جامعه و ایجاد اجتماعی بدون مانع و دوستدار سالمند خواهد شد.

دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان اردکان، افزود: مناسب سازی شهری نیازمند عزم جدی متولیان است و برای دستیابی به مساله مهم مناسب سازی شهری نیازمند همکاری و همدلی همه دستگاه ها و مسئولین هستیم .

در ادامه "دکتر امیر ولی عضد زاده " با ارائه ی گزارش جامع و کامل از روند اقدامات صورت گرفته در زمینه مناسب سازی اماکن عمومی و شهری در راستای تحقق " شهر بدون مانع و دوستدار سالمند " ارائه نمود. وی با اعلام آمار بالای ده درصدی معلولان و سالمندان بخش مرکزی را که تحت پوشش اداره بهزیستی می باشند و نیز با اشاره به سایر افراد نیازمند به بهسازی محیط که دست کم بیش از 20 درصد جمعیت را شامل می شوند خواستار تغییر نگرش مسئولین در حوزه معلولان و سالمندان و برنامه ریزی در جهت برابری در استفاده از امکانات شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین