Skip to Content

شناسه : 35425332
امام جمعه اردکان:


امام‌ جمعه اردکان ضمن تأکید بر لزوم زنده نگه‌داشتن فرهنگ شهادت در سطح جامعه، اذعان کرد: ملتی که فرهنگ ایثار و شهادت دارد، شکست‌ناپذیر است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی مراسم بزرگداشت شهید غواص عبدالله مصیبی اردکانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، گفت: درجات شهداء با یکدیگر تفاوت دارد و ملاک برتری یک شهید بر شهیدی دیگر جایگاه ایمان، تقوا و علم شهید، تأثیر خون شهید در ترویج ارزش‌های اسلام و دفاع از دین خدا و میزان زحمتی که در میدان نبرد تحمل می‌کند است.

وی اظهار داشت: هر شهیدی که ازنظر علم، معنویت، تقوا و ایمان جایگاه والاتری داشته باشد وقتی شهید می‌شود درجه‌اش بالاتر است. هرچه توشه علم، معنویت، تقوا و معرفت الهی داشته باشیم حتی اگر شهید نشویم بیشتر به درد ما می‌خورد زیرا زحمت انسان ضایع نمی‌شود.

امام‌جمعه اردکان گفت: شهید باخدا معامله می‌کند و درراه حفظ دین خدا جانش را فدا می‌کند و این بهترین تجارت است. هرچه تأثیرگذاری خون شهید درراه حفظ دین خدا بیشتر باشد درجه و مقام او بالاتر است.

وی با اشاره به روایتی از رسول خدا گفت: پیامبر اکرم فرمودند که؛ شهید دریا بر شهید خشکی فضیلت دارد زیرا زحمت جنگیدن در دریا از جنگیدن در خشکی بیشتر است. یعنی شهیدی که در میدان نبرد زحمت بیشتر تحمل می‌کند قطعاً ثواب و درجه او بیشتر و بالاتر است.

شاکر اظهار داشت: بالاترین مرتبه‌ای که خداوند در قرآن به شهدا داده است این است که شهدا زنده‌اند و روزی و حیات ویژه‌ای دارند. شهید دائماً بر زندگی خانواده‌اش نظارت دارد. ما می‌توانیم با شهدا ارتباط بگیریم و در زندگی خود از آن‌ها کمک بگیریم.

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت و آرزوی شهادت باید در میان ما زنده باشد. اگر ملتی فرهنگ شهادت و این آرزو را داشته باشد شکست‌ناپذیر است. دشمنان ما و استکبار جهانی شبهات زیادی در مورد این فرهنگ القا می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که فضیلت شهداء بیان شود. دشمنان ما می‌دانند که وقتی الگوی جوانان ما افرادی مانند شهید حججی است نمی‌توانند بر روی آن‌ها تأثیرگذار باشند.

امام‌جمعه اردکان در پایان، از حضور گسترده اقشار مختلف مردم شهیدپرور و ولایت مدار شهرستان اردکان در مراسم بزرگداشت شهید غواص عبدالله مصیبی تشکر و قدردانی کرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین