Skip to Content

شناسه : 29724504
وقتي 4 ماه براي رفع جزئي ترين مشکل کافي نيست؛


يکي از ساکنين محله اميري گفت: : در ماه مبارک رمضان اعضای شورا در مسجد حضور پیدا کرده و قول حفر چاه جدید دادند اما اقدامی صورت نگرفت. حتی چندین بار پیگیری کردیم اما بی فایده بود.

به گزارش اردکان گویا؛ در اسفند ماه سال گذشته به دعوت چند تن از ساکنان محله امیری یا همان خیابان میرداماد به این محله رفتیم و به بررسی مشکلات این محله پرداختیم، در گزارش قبل مردم در خصوص وجود چاله های متعدد، لغزندگی اطراف میدان جواد الائمه، کمبود روشنایی در برخی از کوچه ها و عدم وجود پیاده رو در محل پر رفت و آمد دانش آموزان صحبت هایی داشتند. با توجه به گفته های ساکنان این محله صحبت هایی در خصوص بهبود این وضعیت و رسیدگی به این مشکلات با یکی از مسئولین شهداری صورت گرفت و حال با گذشت بیش از چهار ماه از تهیه گزارش باز به محله امیری بازگشتیم تا میزان رسیدگی به این محل و صحت گفته ها را از زبان مردم جویا شویم.

علی چاه متکی یکی از مغازه داران این منطقه در مصاحبه با اردکان گویا گفت: در گزارش قبلی سایت اردکان گویا به مشکلات این محله پرداخته شد و همچنین در کنار آن تماس های مکرری با شهرداری داشتیم اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: تا کی کارمان تماس با اورژانس و پلیس باشد؟ موتورسیکلت ها به دلیل لغزندگی و نبود استاندارد در اطراف میدان جواد الائمه همراه با زن و فرزند خود به زمین می خورند اما اقدامی در جهت بهبود وضعیت لغزندگی اطراف میدان و احداث پیاده رو صورت نگرفته است.

این شهروند اردکانی اظهار داشت: خانواده ها چشم انتظار عزیزانشان در خانه هستند، به سادگی زندگی ها را تلخ نکنیم. امیدوارم که مسئولین پیگیری کنند.

 حسین هاتفی دیگر شهروند اردکانی ادامه داد: ما هر چه از کاستی های محله بگوییم بی فایده است و پیگیری صورت نمی گیرد. این گفتن ها دردی را دوا نمی کند.

وی با گلایه از عدم رسیدگی به محله امیری گفت: افتخار ما شهدای ما هستند که با جان و دل پا میهن خود ایستادند اما در این محله کوچه هایی به نام شهدا ثبت شده است ولی هیچ رسیدگی به آن نمی شود.

این شهروند تاکید کرد: نور کم و تارکی و همچنین تجمع آب در هنگام بارندگی یکی از معضلات اصلی این کوچه هاست که خانواده شهدا در آن زندگی می کنند.

به سراغ کوچه شهید حوله بافی رفتیم که نور آن با چراغی معمولی تامین می شد.

سید محمد همایونی صاحب خانه ای در این کوچه گفت: برای این که رهگذران از تاریکی نترسند و بتوانند در کوچه جلوی پای خود را ببینند با هزینه شخصی این لامپ را روشن می گذارم. با گذشت یک دهه از عدم وجود روشنایی در این کوچه هنوز کسی برای بهبود این وضعیت اقدامی نکرده است. امیدواریم مسئولین بخاطر مردم اقدامی انجام دهند.

حسن پرند دیگر ساکن این محله اظهار داشت: میدان جواد الائمه در اطراف آن چیزی به نام پیاده رو وجود ندارد. باید مغازه ها تخریب و برای کودکان و رهگذران پیاده رو احداث شود اما تا بحال اقدامی نشده است و کودکان مدارس فردوسی هفتم تیر و امام حسین مجبورند بعد از تعطیلی مدارس در خیابان حرکت کنند.

وی ادامه داد: لغزندگی اطراف میدان برای همه اثبات شده است و به دلیل همین لغزندگی راکبان موتور سیکلت به زمین کشیده شده و جان انها به خطر مي افتد.

سید محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار اردکان گویا گفت: تیر چراغ برق پارکینگ جنب مسجد خراب است و روشن نمی شود و همسایه ها چندین بار با اداره برق تماس گرفته اند اما رسیدگی نشده است و مشکل پا برجااست.

این جوان اردکانی اظهار داشت: منزل ما روبروی پارکینگ مسجد است و حلقه چاهی که برای دفع آب در این محل قرار گرفته است پر از خاک و زباله شده است و در زمستان مدام با آب گرفتگی مواجه هستیم و دیوار منزل ما نیز به همین علت در حال فرسایش است.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان اعضای شورا در مسجد حضور پیدا کرده و قول حفر چاه جدید دادند اما اقدامی صورت نگرفت. حتی چندین بار پیگیری کردیم اما بی فایده بود.

برای پیگیری مشکلات مربوط به اداره برق خدمت رئیس اداره برق اردکان رسیدیم تا پاسخ وی را درخصوص این مشلات بشنویم.

میرفخرالدینی در خصوص مشکلات محله  امیری گفت: برای تعمیر و تعویض لامپ ها و تیر چراغ برق مردم با شماره 121 تماس گرفته و مشکلات را اطلاع دهند که در اصرع وقت به آن رسیدگی شود.

وی گفت: این تعمیرات در مدت چهار روز کاری صورت می گیرد و اگر شبکه جدید روشنایی لازم باشد زمان بیشتری وقت خواهد برد اما گفته های مردم در سامانه ثبت شده و رسیدگی می شود.

رئیس اداره برق با اشاره به کمی نور برخی از خبایان و مجلات گفت: در قسمت هایی از شهر مردم از کمبود روشنایی گله مند هستند اما اداره برق چراغ های70 کیلو واتی در شهر نصب می کند که روشنایی مناسبی دارند.

وی اظهار داشت: در هرجا که منزلی وجود دارد شبکه روشنایی نیز در آنجا وجود دارد و محله های قدیمی نیز دارای شبکه نور و روشنایی لازم هستند.

متاسفانه تلاش خبرنگار اردکان گویا برای برقراری ارتباط با عوامل شهرداری و دریافت پاسخ از مسئولین آن بی نتیجه ماند اما در گزارش قبل گفته هایی از یکی از مسئولین شهرداری نقل شد که به شرح زیر است:

روابط عمومی شهرداری در خصوص قطع شدن و نبود پیاده رو در اطراف میدان جواد الائمه گفت: طرح اولیه این میدان در زمان شهردار قبل ریخته شده است و پیاده رو در آن طرح قرار گرفته بود اما باید طبق آن طرح خانه هایی که در اطراف میدان بوده اند خریداری و وارد طرح می شدند که بنا به دلایلی که نمی دانیم این کار صورت نگرفته است اما در حال حاضر این کار باید انجام و خانه ها و مغازه های اطراف توسط شهرداری خریداری شوند و طرح کامل شود که متاسفانه شهرداری با کمبود بودجه مواجه است و امیدواریم که با رفع مشکلات مالی، مشکلات اهالی محله امیری را نیز حل کنیم.

هادی محمودی در خصوص مشکل لغزندگی اطراف میدان افزود: این مشکل با تیغه اندازی در اطراف میدان حل خواهد شد و ان شالله به زودی پیگیر آن خواهیم شد.

اما متاسفانه بعد از گذشت بیش از چهار ماه از آن گزارش و گفته ها هیچ اقدامی صورت نگرفته و همچنان لغزندگی جاده و نبود پیاده رو جان مردم را تهدید می کند.

انتهاي پيام/ر*ح.ا

 


آخرین عناوین آخرین عناوین