Skip to Content

شناسه : 27158978
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد:


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد گفت: برای مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در تفکیک زباله 7300 عدد مخزن پسماند خشک کارتن پلاست خریداری شده و در حال توزیع است.

به گزارش اردکان گویا، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با اشاره به افزایش مشارکت شهروندان یزدی در طرح تفکیک از مبدا زباله می‌گوید: وزن زباله‌های خشک خانگی از 6 تن در شروع سال جاری به طور متوسط به روزانه 10 تن افزایش یافته که نشان دهنده افزایش مشارکت شهروندان یزدی در این طرح است.

«حمیدرضا رحیمدل» می‌افزاید: سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با توجه به افزایش تولید پسماندهای خشک در روزهای پایانی سال برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار قرار داده است که از جمله آنها افزایش خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک و افزایش ساعات جمع‌آوری است.

به گفته وی، زباله‌های خشک شهروندان یزدی در حال حاضر هفته‌ای یک روز از منازل جمع‌آوری می‌شود و به ازای آن کیسه‌های زباله به شهروندان تحویل می‌شود اما قطعا با توجه به افزایش تولید پسماند خشک با خانه تکانی برای نوروز، شرکت‌های پیمانکار نیز برنامه جمع‌‌آوری را متناسب با میزان زباله خشک تولیدی، تغییر خواهند داد.

رحیمدل درباره ایستگاه‌های ثابت جمع‌آوری پسماند خشک نیز می‌گوید: ساعات کار ایستگاه‌های ثابت جمع‌آوری پسماندهای خشک در اسفندماه افزایش یافته است تا شهروندان با دسترسی مناسب در طرح جداسازی مشارکت کنند و از ترکیب زباله‌های خشک و تر تا حد امکان خودداری شود. وی اظهار می‌کند: 6 ایستگاه ثابت در نقاط مختلف شهر در پارک اطهر، مجتمع امام علی(ع)، خیابان شهیدان انتظاری، پارک بنفشه، فلکه دوم آزادشهر و بیمارستان شهدای کارگر ایجاد شده است.

این مسئول می‌گوید: این ایستگاه‌ها از ساعت 8 تا 14 و 17 تا 19 به امر تحویل زباله‌های خشک و توزیع کیسه‌های زباله و اقلام فرهنگی مشغول هستند اما قطعا در روزهای پایانی سال ساعت فعالیت این ایستگاه‌ها افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد درباره ترغیب و تشویق شهروندان به مشارکت در طرح تفکیک از مبدا پسماندهای خشک، می‌گوید: یکی از اقدامات انجام شده با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری یزد توزیع «یزد کارت» و امتیازدهی به شهروندان برای تحویل پسماندهای خشک است.

وی می‌افزاید: در این طرح شهروندان با تحویل هر کیلوگرم پسماندهای خشک، 150 تومان امتیاز در کارت خود ذخیره می‌کنند و با مجموع امتیازهای کسب کرده می‌توانند اقلام مورد نیاز خود را از شرکت تعاونی شهرداری خریداری کنند.

به گفته رحیمدل، این طرح در اسفندماه در ایستگاه ثابت پارک اطهر کلید خورد و بعد از نتایج طرح، سال آینده در سایر ایستگاه‌های ثابت اجرا خواهد شد تا مشارکت شهروندان افزایش یابد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد درباره توزیع مخازن تفکیک زباله‌های خشک می‌گوید: از دی ماه سال جاری برای مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در تفکیک زباله از مبدا و جداسازی زباله‌های خانگی خشک از تر با حمایت شهرداری و معاونت خدمات شهری و تخصیص اعتبار 500 میلیون ریالی، 7300 عدد مخزن پسماند خشک کارتن پلاست خریداری شده است.

«حمیدرضا رحیمدل» می‌افزاید: این اقدام برای تسهیل در تفکیک زباله از مبدا در واحدهای تجاری، اداری، آموزشی، ادارات دولتی، مجتمع‌های مسکونی، شهرداری و سازمان‌های وابسته به آن توزیع شده و در حال توزیع است.

وی از مزایای طرح تفکیک زباله از مبدا را کاهش تولید پسماندهای خانگی و افزایش تناژ پسماند خشک با ارزش و در نهایت بازگشت سرمایه به چرخه اقتصادی کشور و همچنین حفظ محیط زیست و کاهش اثرات تخریبی دفن زباله‌ها در محیط عنوان می‌کند.

وی اظهار امیدواری می‌کند با مشارکت تک تک شهروندان شاهد روند روبه رشد در این طرح باشیم تا آب، خاک و هوا از آلودگی مصون بماند.

انتهای پیام/

همشهری


آخرین عناوین آخرین عناوین