Skip to Content

شناسه : 35567338
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مطرح کرد


رئیس اداره آموزش و پرورش اردکان، بیان کرد: در حدود 16 هزار دانش آموز این شهرستان تجربه حضور در انتخابات دانش آموزی که نمادی از مشورتی بودن آینده آموزشی خودشان است را در سال 97 تجربه کردند.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد اشرفیان» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا ضمن اعلام این خبر، تصريح كرد: برای تحقق سیاست مدرسه‌ محوری، هر ساله انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در شهرستان برگزار می‌شود.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: شورای دانش‌آموزی دارای جایگاه بالایی در سند تحول است و در این مسیر به افزایش کارآمدی شورا با تفویض برخی از اختیارات در مدارس و فراهم‌کردن زمینه مشارکت در فرایند تعلیم و تربیت اشاره شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان مهم ترين اهداف اين شوراها را تحکیم ارزش‌ها و باورهای دینی و آموزه‌های سیاسی بین دانش‌آموزان، تربیت خود باوری و اعتماد به نفس بچه‌ها، تمرین مشارکت‌جویی و مسئولیت‌پذیری، تقویت روحیه انتقادپذیری و کسب مهارت برای نقش اجتماعی و توجه عملی به خواسته‌های دانش‌آموزان عنوان کرد.

وی، تصریح کرد: در اين دوره از انتخابات براي مدارس تا ۱۰۰ نفر دانش‌آموز، ۵ نفر و ۲نفر عضو علی البدل، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ نفر دانش‌آموز، ۷ نفر و ۲ عضو علی‌البدل، از ۱۵۱ دانش آموز به بالا، ۹ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل انتخاب می‌شوند.

اشرفیان در پایان، ابراز کرد: تعداد اعضای شورای دانش آموزی در مدارس مقطع تحصیلی متوسطه اول و متوسطه دوم متناسب با تعداد دانش‌آموزان همان مدرسه خواهد بود، به این شکل که در مدارس تا جمعیت ۲۵۰ دانش‌آموز، ۵ نفر و ۲ عضو علی البدل، از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش‌آموز، ۷ نفر و ۲ عضو علی البدل، از ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش آموز، ۹ نفر با ۲  عضو علی‌البدل به انتخاب دانش آموزان در خواهند آمد.


آخرین عناوین آخرین عناوین