Skip to Content

شناسه : 34188693
فرماندار اردکان خبر داد


فرماندار شهرستان اردکان، گفت: نظام‌مند کردن ساخت کمپ‌ها در مسیر روستای مذهبی توت به خدمت‌رسانی بهتر و کاهش حوادث رانندگی کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «مهندس هادی مقیمی» با اشاره به سابقه مذهبی روستای توت در بخش خرانق و مشارکت خیرین در اداره مراسمات دهه آخر صفر در این روستا، گفت: جاذبه مذهبی روستای توت رفته‌رفته آن‌را به یک روستای گردشگری تبدیل کرده و باید برای استفاده از این ظرفیت و نیز خدمت‌رسانی بیشتر به مردم استفاده کرد.

این مقام مسئول، افزود: براساس اعلام پلیس راه، تردد ماهانه در این مسیر ۲۵ هزار دستگاه است که در ماه منتهی به پایان صفر این تعداد به ۶۵ هزار تردد می‌رسد.

وی با بیان اعلام تمایل تعدادی از خیران برای انجام برخی اقدامات رفاهی، بر لزوم قانونمندکردن ساخت بناها، موکب‌ها و... در این مسیر تأکید کرد و افزود: بعد از این، هرگونه اقدام عمرانی باید با هماهنگی ادارات و مراجع ذی‌صلاح باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان هدف از این تصمیم را کاهش تخلفات احتمالی نظیر تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی عنوان کرد و بیان داشت: پیشنهاد ما تعریف مسیر گردشگری روستای توت و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ساخت اماکن مجاز خدمات‌رسانی در قالب کمپ‌های استاندارد است.

فرماندار اردکان، اظهار داشت: نظام‌مند کردن ساخت کمپ‌ها در این مسیر به خدمت‌رسانی بهتر و کاهش حوادث رانندگی کمک شایانی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که مقیمی در پایان از اداره میراث فرهنگی خواست با تعیین مشاور، نسبت به تهیه طرح ساختاری، راهبردی و گردشگری این مسیر اقدام شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین