Skip to Content

شناسه : 33414891
معاون سازمان ملی استاندارد در اردکان:


معاون سازمان ملی استاندارد در اردکان با اشاره به اهمیت موضوع استاندارد در همه عرصه‌ها گفت: استاندارد، تنها مسیر توسعه پایدار است.

به گزارش اردکان گويا به نقل از خبرگزاری فارس ، وحید مرندی مقدم پیش از ظهر امروز در دومین نشست هم‌اندیشی فرآورده‌های کنجدی اردکان با اشاره به اینکه استاندارد باید سرلوحه همه مسئولین در عرصه‌های مختلف باشد؛ گفت: استاندارد، تنها مسیر توسعه پایدار است. اگر در مسیر استاندارد حرکت نکنیم قطعاً توسعه شکست خواهد خورد و همین امر موجب عقب‌ماندگی می‌شود.

وی افزود: می‌توان از استانداردها به‌عنوان حقوق شهروندی نام برد و ما باید آن را برای مردم ایجاد و مطالبه کنیم.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به ابلاغیه اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: در این ابلاغیه بر پوشش استاندارد در کلیه فرآورده‌های تولید داخل تأکید شده است. دولت هم تمام دستگاه‌های صادرکننده مجوز تولید مانند وزارت صنعت و جهاد کشاورزی را ملزم می‌کند که هر تولیدکننده‌ای باید استانداردهای موردنیاز خود را اعلام کند.

وی گفت: دست‌اندرکاران و سیاست‌گذاران و مجریان کشور اکنون به این نتیجه رسیدند که مسیر استانداردها مسیری مطمئن و تضمین‌کننده توسعه پایدار است.

مرندی مقدم از استان یزد و شهرستان اردکان به‌عنوان قطب تولید فرآورده‌های کنجدی یادکرد و گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که تنوع فرآورده‌های کنجدی را افزایش دهیم و اگر بخواهیم که هم به بازارهای داخلی و هم بازارهای بین‌المللی فکر کنیم به همین اندازه بسنده نکنیم.

وی افزود: دومین نکته‌ای هم که باید در نظر بگیریم این است که علاوه بر تنوع تولید فرآورده‌های کنجدی باید در کنار استانداردسازی به دنبال تنوع دربسته بندی این محصول باشیم تا بتوانیم نیاز بازار را تأمین کنیم.

این مقام مسئول گفت: ما در سازمان ملی استاندارد این قول را می‌دهیم که هر آنچه صنعت در خصوص تدوین استانداردها و روش‌های ارزیابی برای فرآورده‌های کنجدی نیاز داشته باشد با تمام توان در خدمت این صنعت باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: ما مسئول سلامت مردم هستیم و باید مسئولیتی که به عهده ما قرار داده‌شده است را در راستای صیانت از سلامت و ایمنی مردم به‌درستی انجام دهیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین