Skip to Content

شناسه : 33816070
امام جمعه موقت اردکان:


امام جمعه موقت اردکان با اشاره به سوگند مسئولین برای حفاظت از آرمان های اسلام گفت: مسئولین حق ندارند چیزی بگویند که دشمنان را به نفوذ در ایران امیدوار کنند.

به گزارش اردکان گویا ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدکاظم حسینی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه گفت: باید به فکر محاسبه اعمال و فراهم کردن توشه آخرت باشیم. نگاه به الگوهایی که در زندگی انتخاب می کنیم یکی از اموری است که می تواند در رعایت تقوا به انسان کمک کند.
وی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و فرزند بزرگوارش حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به روایتی از حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) بر محبت و معرفت افزایی نسبت به جایگاه والای آن حضرت تأکید کرد.
امام جمعه موقت اردکان اظهار داشت: گاهی اوقات اسلام را به این نکته متهم می کنند که نگاه اسلام به زن تحقیرآمیز است. خداوند در آیات قرآن از دو زن اهل بهشت به عنوان مثال و الگو برای همه مردان و زنان مؤمن یاد می کند و در روایات هم آمده است که حضرت زهرا (سلام الله علیها) سرور زنان اهل بهشت است آنگاه مقام و جایگاه آن حضرت معلوم می شود.
وی افزود: خداوند همچنین روش و زندگی پیامبر اسلام را به عنوان الگو معرفی کرده است و آن حضرت از دختر بزرگوار خود به عنوان پاره تن خود نام می برد. آیا پاره تن پیامبر می تواند الگو نباشد؟ پس حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیز در تمام ابعاد زندگی اسوه حسنه برای همگان است. امروز این الگو بودن آن حضرت در تمام عرصه های زندگی موجب شده است که مادران شهیدی در این جامعه حضور داشته باشند که تربیت شده مکتب اهل بیت هستند.
حجت الاسلام حسینی پور گفت: امروز دشمنان ما و برخی از غافلان داخلی تمام تلاش خود را بکار برده اند که این الگوها را برای جوانان ما منحرف کنند و چیزهای دیگر را بجای آن برای دختران و زنان ما به عنوان الگو قرا بدهند و زنان غربی را به اسم عدالت در جنسیت جایگزین الگوهای اسلامی کنند.
وی افزود: عدالت خوب است اما عدالت به معنای تساوی بین زن و مرد در همه ابعاد وجود ندارد. خداوند متعال خصوصیات و وظایفی را در زن قرار داده است که هیچ وقت مردها نمی توانند به آن وظایف عمل کنند. در زمینه مدیریت کانون خانواده و پرورش عاطفی فرزندان هیچ وقت مرد نمی تواند برای انجام این مسئولیت بزرگ جای زن را بگیرد.
خطیب جمعه اردکان با اشاره به سفر اخیر رئیس فیفا به تهران گفت: وی در کنفرانس خبری خود با موضوع عدالت و دسترسی برابر می گوید در سفرم به ایران اشتیاق فراوانی را به فوتبال دیدم اما در این کشور قوانینی وجود دارد که مانع استفاده برابر همه از این فرصت می شود. اما با مسئولین ایران صحبت کردیم که وعده دادند این محدودیت ها را رفع کنند.
وی اظهار داشت: چه چیزی باعث می شود که دشمنان ما امیدوار بشوند؟ چه مسئولی سخنی گفته است که شخصی در مقام رئیس فیفا نه رئیس جمهور آمریکا بیاید این حرف را بزند؟ مسئولین باید پاسخگو باشند.
حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مداحان اهل بیت گفت: ایشان فرمودند؛ کسانی که می خواهند به اسم عدالت جنسیتی زن ها را در جاهایی که اسلام ممنوع کرده به این بهانه وارد کنند اینها در حق جامعه زنان خیانت می کنند. مسئولین ما بر ایستادگی در پای آرمان های اسلام و حفاظت از آن قسم خورده اند. آنها حق ندارند چیزی بگویند که افرادی امیدوار بشوند و بتوانند نفوذ کنند.
وی در بخش پایانی خطبه ها ضمن گرامیداشت روز راهیان نور گفت: به فرموده مقام معظم رهبری این دفاع مقدس چیزی نبوده که در مقطعی باشد و تمام بشود. این گنجینه ای است که مردم و جوانان ما باید از این سرمایه عظیم استفاده ببرند. یکی از ظرفیت های آشنایی با این گنجینه و استفاده از آن همین راهیان نور است که به لطف خداوند تا به امروز هرسال پر برکت تر و با استقبال بیشتر مواجه شده است. این حرکت یکی از سنت های حسنه ای است که به برکت انقلاب برای مردم ما ایجاد شده است. ما باید پاسدار این سنت ها باشیم.
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین