Skip to Content

شناسه : 30107552
تصاويري از وضعيت اسف بار وسايل بازي پارک مرکزي اردکان؛


وسايل بازي کودکان در پارک اردکان با لايه اي از چرک و آلودگي پوشيده شده است که اين صحنه براي پارک هاي اردکان شايسته نيست.

به گزارش اردکان گویا؛ پارک ها محل تفریح و بازی برای کودکان و بزرگ سالان است اما کودکان قشری هستند که در برابر میکروب ها و عوامل بیرونی آسیب پذیرتر هستند و تمیزی وسایل بازی برای این گروه یکی از ملزمات شهری است.

بازی با اسباب‌بازی‌های مشترک با دست آلوده، چسبیدن مواد خوراکی به اسباب‌باز‌ی‌ها و... از عواملی است که اسباب‌بازی‌های کودکان را به منشأ آلودگی و عاملی برای انتقال بیماری تبدیل می‌کند. مطالعات نشان داده است که در هر 4/6 سانتیمتر مربع از اسباب‌بازی کودکان حدود 345 باکتری وجود دارد. 

محققان توصیه می کنند که اسباب‌بازی‌های نو نیز قبل از استفاده شسته شوند. بقیه اسباب‌بازی‌ها را نیز باید حداکثر ماهی یک بار شسته و ضدعفونی کرد. 

خوشبختانه شهرداری اردکان با تدابیری خردمندانه فضای سبز بسیاری را در سطح شهر ایجاد کرده است اما متاسفانه تمیزی و بهداشت در وسایل بازی سطح شهر کمتر به چشم می خورد و آثار چرک و کثیفی به وضوح بر روی وسایل بازی پیداست.

هرچند که والدین نقش مهمی در کنترل کودکان خود و جلوگیری از انتقال ویروس دارند اما با توجه به وضوح کثیفی در سطح وسایل لازم است که عوامل شهرداری به پاک سازی وسایل بازی آینده سازان این شهر بپردازند چرا که این تصویر زیبنده پارک های اردکان به عنوان یکی از شهر های یزد جهانی شده، نیست.

 

انتهای پیام/ر

 


آخرین عناوین آخرین عناوین