Skip to Content

شناسه : 32833327
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اردکان:


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان با اشاره به نقش مساجد در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مسجد مبداء پیدایش، گسترش، حفظ، تداوم و ثبات انقلاب اسلامی و تفکر دینی است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین حاجی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته مساجد و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر شهرستان اردکان با اشاره به نقش نهادهای مردمی در گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: در این میان، نقش مساجد از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی است و مسجد قبل از مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه آغازگر انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی افزود: انقلاب اسلامی از تفکر اسلامی و مراجع بزرگوار دینی سرچشمه گرفته که محل نشر و رشد این تفکر مساجد بوده است و حتی زمانی که هیچ نشانه‌ای از انقلاب اسلامی در ایران نبود مساجد به‌عنوان نهادهای انقلابی و روحانیون به‌عنوان افراد انقلابی مطرح می‌شدند و اولین جاهایی که رژیم طاغوت روی آن‌ها حساسیت داشت و بیشتر تحت نظر و مراقبت خود قرار می‌داد علمای بزرگ، ائمه جماعات و مساجد بود زیرا آن‌ها تحت مدیریت دولت نبودند و رژیم طاغوت از این ناحیه بیشتر احساس نگرانی می‌کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان اظهار داشت: مساجد مبدأ پیدایش، گسترش، حفظ، تداوم و ثبات انقلاب اسلامی و تفکر دینی هستند. در دوران دفاع مقدس نیز مساجد به‌عنوان بالاترین پایگاه پشتیبانی نظام جمهوری اسلامی درزمینهٔ تغذیه فکری، آموزش، اعزام رزمندگان و معراج شهدا ایفای نقش می‌کرد. مساجد باید نقش خود را حفظ کرده و روزبه‌روز این نقش را پررنگ‌تر کنند.

وی با اشاره به توصیه دین مبین اسلام مبنی بر انجام کارهای گروهی گفت: باید آنچه را که در توان داریم بکار بگیریم و با مشارکت همگانی و هم‌افزایی و با همچنین استفاده از ظرفیت نیروهای متدین و انقلابی کارها را انجام دهیم.

در این نشست که در محل سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد هریک از اعضای کمیته مساجد و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر شهرستان ضمن تشریح برنامه‌های خود در خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.


آخرین عناوین آخرین عناوین