Skip to Content

شناسه : 33862264
پوردهقان تشریح کرد


معاون فرماندار اردکان با اشاره به مزیت‌های فروانی که شهرستان برای راه‌اندازی پایانه صادراتی دارد بر ضرورت تسریع ایجاد پایانه صادراتی در استان یزد تاکید کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «مصطفی پور دهقان» در نشست کارگروه توسعه صادرات استان یزد در محل سالن حمیدیا استانداری با اشاره به طرح ارائه‌شده جهت صدور مجوز پایانه صادراتی در شهرستان اردکان، تصریح کرد: وجود این پایانه برای استان اقتصادی و صنعتی یزد با توجه نقش قابل‌توجهی که در صادرات ایفا می‌کند امری ضروری است.

معاون فرماندار اردکان با تأکید بر اینکه دراین‌بین این شهرستان به دلیل مزیت‌های فراوانی که دارد برای راه‌اندازی این پایانه صادراتی گزینه مناسبی است؛ تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی و لوژستیکی این شهرستان ازجمله مهم‌ترین این ویژگی‌های است.

وی، ادامه داد: اردکان در مرکز راهی و حمل نقلی کشور و در مسیر راه‌آهن شمال به جنوب و نقطه اتصال راه‌ها قرار دارد و حجم قابل‌توجهی از بار کشور از این شهرستان عبور می‌کند.

پور دهقان تعداد و ظرفیت بالای صنایع و مراکز تولیدی و صادراتی این شهرستان را از دیگر نکات برجسته در این راستا عنوان کرد و یادآور شد: زیرساخت‌های مناسب نیز از دیگر مزیت‌های این خطه به شمار می‌رود.

گفتنی است که علمدار یزدی، رئیس سازمان صنعت، معادن و تجارت استان نیز در این نشست با اشاره به اینکه به‌جز شهرستان اردکان، طرح‌ها دیگری ازجمله طرح تعاونی پیشگامان کویر برای راه‌اندازی پایانه صادراتی در استان ارائه‌شده است، یادآور شد: طرح‌ها جهت بررسی بیشتر به سازمان‌ها مربوط تحویل داده‌شده است و تصمیم‌گیری نهایی در این مورد بر عهده سازمان توسعه تجارت کشور خواهد بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین