Skip to Content

شناسه : 34991487
نماینده مردم اردکان در مجلس مطرح کرد


رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه گذاری 160 هزار میلیارد ریالی مردم ایران تا کنون در صنعت اسب، گفت: باید مانع خسارت به سرمایه گذاران شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «دکتر محمد رضا تابش» در نخستین همایش ملی نخبگان و فعالان صنعت اسب در شهر یزد، افزود: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این ظرفیت ایجاد 100هزار شغل در کشور را دارد.

وی افزود: برای صیانت از سرمایه گذاری مردم در این صنعت باید خود آنها تصمیم گیر باشند و فدراسیون سوارکاری ، مساله آموزش و وزارت جهاد کشاورزی فقط وظیفه حاکمیتی داشته باشد.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی، اتکا به ذخایر ژنتیکی موجود کشور، توجه به ظرفیت های بخش خصوصی در سرمایه گذاری و پرهیز از تنگ نظری ، تثبیت نژادهای خوب و صنعتی کردن پرورش و نگهداری اسب را از راهکارهای حل مشکلات صنعت اسب عنوان کرد.

تابش با تأکید بر لزوم احیای حس خودباوری در مردم و میان پرورش دهندگان این حیوان و دوری از منافع فردی تصریح کرد: باید با تجاری و صنعتی کردن این صنعت زمینه رشد آن را فراهم کنیم.

نماینده مردم استان یزد در مجلس با اشاره به وجود 220 باشگاه سوارکاری با 6 هزار و 870 رأس اسب و سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی آن در استان یادآور شد: اگر ظرفیت ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد با صنعت اسب پیوند زده شود در تجاری سازی هم موفق خواهیم شد. 


آخرین عناوین آخرین عناوین