Skip to Content

شناسه : 25908347
وقتی شعارها روز به روز بیشتر می شوند


دولت تدبیر و امید از ابتدای انتخابش به عنوان دولت منتخب مردمی، وعده‌هایی بس رنگارنگ داد که حتی طرفداران دولت نیز به تحقق آن وعده‌ها شک کردند.

به گزارش اردکان گويا ، یزدندا نوشت : در زمان انتخابات راحت‌ترین کار دادن وعده‌های زیبا هست هر چند نتوان به آن وعده‌ها عمل کرد یا حتی قدمی در راستای تحقق آن‌ها برداشت. دولت تدبیر و امید از ابتدای انتخابش به عنوان دولت منتخب مردمی، وعده‌هایی بس رنگارنگ داد که حتی طرفداران دولت نیز در تحقق آن وعده‌ها شک پیدا کردند. در این میان وزرا و افرادی که وظیفه عمل به این وعده‌ها را داشتند از افرادی انتخاب شدند که ثروت‌های فراوان را در بازارهای مختلف به سبب فعالیت‌های اقتصادی کاملاً صحیح!! به دست آورده بودند.

طرح مسکن مهر که موجب خانه دار شدن قشر ضعیف جامعه شد توسط وزیر میلیاردی طرح مزخرف خوانده شد، البته به قسمت‌هایی که از طرح مسکن مهر انتقاد وارد است اما فقط انتقاد کردن و کاری انجام ندادن دردی از مردم دوا نمی‌کند.

این افراد برای طرح‌های مختلف، در راستای بهتر کردن زندگی مردم آسیب‌پذیر ارزشی قائل نبودند و بیشتر به سمت جلب آرای افراد تحت نفوذ خود تلاش می‌کردند. یکی از این طرح‌ها خرید بالغ بر 100 عدد هواپیما بود در صورتی که فقط 5 درصد حمل‌ونقل کشور از درگاه هوایی انجام می‌شود. البته این طرح نیز جز وعده‌های شعاری و رفتار پوپولیستی بود، در صورتی که می‌توانستند با هزینه کردن مبلغی کمتر ناوگان ریلی و جاده‌ای کشور را سر و سامان دهند.

وجود وزرای میلیاردی که درکی از سختی‌های مردم ندارند و توان داخلی را به سخره می‌گیرند، جز پایانی بد برای این دولت، را نمی‌توان متصور شد. طرح‌هایی کم بازده و پر خرج که با اتمام مهلت این دولت به فراموشی سپرده خواهند شد و آیندگان در مورد ضررها و خسران ایجادشده نظر خواهند داد.

طرح‌های شعاری دولت، ایجاد شغل برای جوانان و رونق بازار بود که با گذشت سه سال از عمر دولت و تمام تلاش‌ها نتوانستند به این وعده جامعه عمل بپوشانند و کلید قفل بیکاری عمل نکرد. در صورتی که با نظر اقتصاددانان می‌توانستند با طرح اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات اعم از رکود و بیکاری را کنترل و درمان کنند.

در سال پایانی دولت که برجام نیز به فرجامی خوش نرسید، دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا تقصیر را به گردن دیگران بیندازد اما شعارها و سخنرانی‌ها از یاد مردم نرفته و نخواهد رفت. البته تقصیر بیشتر مربوط به افرادی هست که رابطه با امریکا را به نفع ایران قلمداد می‌کردند و در رویای خود به بهبود وضعیت می‌اندیشیدند. سرانجام رابطه و تمام قدم زدن‌ها جز تحریم بیشتر و از دست دادن موقعیت‌ها، فوایدی را برای ایران به ارمغان نیاورد.

نویسنده: #دانشجو

انتهای پیام/ک


آخرین عناوین آخرین عناوین