Skip to Content

شناسه : 33862233
فرماندار شهرستان اظهار امیدواری کرد:


فرماندار اردکان، گفت: مردم این شهرستان با توجه به تمهیدات پیش بینی شده، نگران تامین آب شرب و بهداشتی خود نباشند.

به گزارش اردکان گویا؛ «مهندس هادی مقیمی» به دنبال جریان اخیر اختلال در شبکه انتقال آب در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: طبیعتا دستگاه های مختلف اجرایی، امنیتی و نظامی موضوع را دنبال کردند و شبکه خط انتقال آب وصل شد.

وی، اضافه کرد: تمهیدات لازم را در سطح شهرستان اتخاذ کردیم و از چاه های کمکی برای استفاده آب شرب و بهداشت در همان روز بهره بردیم.

فرماندار اردکان با بیان اینکه برای مدت قابل توجهی ذخیره آب شرب داریم که هیچ جای نگرانی ندارد، تصریح کرد: در نشست های قبلی که داشتیم، پیرامون موضوع صحبت کرده و تصویب شد که در مواقع ضروری بتوانیم در روز حداقل 500 متر مکعب آب شیرین کنیم تا مشکلی نداشته باشیم.

مقیمی اظهار کرد: در حال حاضر آب شرب مصرفی حدود 400متر مکعب هست ولی ما حدود 20 درصد اضافه برآب مصرفی پیش بینی کرده ایم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بیش از 210 متر مکعب در روز تاسیسات ایجاد شده و با پیگیری های انجام شده 100 متر مکعب دیگر هم اضافه و بزودی دستگاه آن نصب می شود ضمن آنکه 2 دستگاه دیگر هم خریداری خواهد شد و مشکل برطرف می شود.

فرماندار گفت: درجه دی سی آب شرب مصرفی بین 400 تا 450 است و بعد از اتصال شبکه در یک روز اینده ،موضوع سختی و درجه شوری آب برطرف می شود.

مقیمی افزود: توصیه من در درجه اول به دستگاه های دولتی در شهرستان این است که حتما باید در مصرف آب صرفه جویی نمایند و در این خصوص نظارت خواهد شد.

وی اعلام کرد: توصیه ام به شهرداری ها هم این است که حتما آب فضای سبز را از شرب در اسرع وقت، جدا کنند .

فرماندار اردکان با بیان اینکه واحدهای صنعتی در سطح شهرستان در مصرف آب شرب صرفه جویی و از مصارف غیرضرور خودداری کنند ادامه داد: در آبیاری از فضای سبز نیز به هیچ عنوان از آب شرب استفاده نشود.

وی از مردم اردکان هم تقاضا کرد با توجه به خشکسالی ها و بارش های اندک بخصوص در منطقه کویر مرکزی و سرچشمه های آب در کوه های زاگرس، صرفه جویی لازم را داشته باشند. 


آخرین عناوین آخرین عناوین