Skip to Content

شناسه : 35800087
امام جمعه اردکان مطرح کرد


امام‌ جمعه شهر اردکان با اشاره به جایگاه مجلس در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی، مهم‌ترین رکن مردم‌ سالاری دینی و نمونه بارز تأثیر مردم در سرنوشت است.

به گزارش اردکان گویا؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز ملی مجلس، گفت: امام راحل عظیم‌الشأن ما در جمله‌ای می‌فرمایند؛ مجلس در رأس اموری است که در کشور واقع است. مجلس خوب همه‌چیز را خوب می‌کند و مجلس بد همه‌چیز را بد می‌کند. همین جمله امام کافی است که بدانیم نقش مجلس در هدایت جامعه چقدر مهم است.

وی، اظهار داشت: مجلس و نمایندگانی موفق هستند که خود را وام‌دار هیچ قوم، گروه و جناحی ندانند بلکه خود را وام‌دار نظام، اسلام، امام، شهداء و مردم بدانند. اگر مجلس و نمایندگان مجلس این‌گونه شدند قطعاً وقت و فکر اصلی مجلس برای خدمت به‌ نظام و مردم گذاشته می‌شود.

امام‌جمعه اردکان، گفت: شایسته است که نمایندگان محترم مجلس بامطالعه شخصیت اخلاقی، اجتماعی و سیاسی شهید مدرس، او را الگوی خود قرار دهند و در عمل از ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار در همه زمینه‌ها تبعیت کنند. در تاریخ نقل‌شده که مأمور انگلیس از مدرس علت موفقیتش را سؤال کرد و مدرس پاسخ داد؛ دو چیز در من نیست، ترس و طمع!

وی، با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از نخبگان مردم تشکیل می‌شود، گفت: قوه مقننه و نمایندگان مجلس علاوه بر جایگاه سیاسی خود، از جهت اخلاقی و اجتماعی نیز موردتوجه مردم هستند ازاین‌رو جا دارد که نمایندگان مجلس، سیاست را در جهت اخلاقی آن سوق دهند و از طرح بحث‌هایی که در شأن آن‌ها نیست و گاه در مردم ایجاد تنش و ناآرامی می‌کند، پرهیز کنند.

شاکر، اظهار داشت: از وظایف اصلی نمایندگان تلاش برای تصویب و اصلاح قوانین درست و کارآمد و گره‌گشا در کشور است و ورود مجلس به مسائل اجرایی و حاشیه‌ای این مهم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و مصداق این بیت می‌شود که؛ برداشته‌ام هر آنچه باید بگذاشت / بگذاشته‌ام هر آنچه برداشتنی است.

وی، افزود: مطلب دیگر اینکه از شاخصه‌های مهم توسعه اقتصادی، برنامه‌ریزی دقیق است و تنظیم بودجه نقش اساسی در سالم‌سازی ساختار اقتصادی جامعه ایفا می‌کند. به‌گونه‌ای که یک برنامه‌ریزی سالم می‌تواند وسیله‌ای برای اعمال نظارت دقیق قوه مقننه بر قوه مجریه باشد.

امام‌ جمعه شهر اردکان در پایان، گفت: مجلس شورای اسلامی، مهم‌ترین رکن مردم‌سالاری دینی و جامعه مدنی محسوب می‌شود. مجلس نمود عینی تصمیم‌گیری مردم در تعیین سرنوشت خود و مهم‌ترین پل ارتباطی مردم با حکومت است.


آخرین عناوین آخرین عناوین